2. února 2017 9:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hromadná nehoda uzavřela D8 na Německo. Bouralo se po celých Čechách

Ilustrační foto. Nehoda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. Nehoda. | foto: ČTK

ÚSTÍ NAD LABEM/CHOMUTOV Hromadná nehoda osmi osobních aut a kamionu uzavřela dálnici D8 na Ústecku. Lehká zranění ošetřili záchranáři, řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Policie odklání dopravu na 87. kilometru na exitu Petrovice. Další hromadné nehody řeší policisté na Chomutovsku, přibývá i dalších nehod. Silnice jsou kluzké, namrzlé jsou i chodníky ve městech na severu Čech.

Nehoda na D8 se stala asi pět kilometrů od hranic s Německem. Podle Marvana boural kamion a osm nákladních aut. „Zdravotnická záchranná služba ošetřila na místě lehká zranění. Dálnice ve směru na Německo byla uzavřena. Hasiči poskytli patnácti lidem provizorní útočiště v zásahových vozech,“ řekl Marvan. Dálnice zůstává podle informačního systému Ředitelství silnic a dálnic uzavřená, policie podle svého webu odhaduje záchranné práce a vyšetřování do 14:00.

Devět aut se srazilo na silnici I/13 před Kláštercem nad Ohří. Nehodu osmi vozidel řeší policie u obce Březno na Chomutovsku. „Obě nehody jsou bez zranění. Silnice byly vymrzlé a do toho začalo pršet, tvoří se tak ledovka,proto nabádáme k velké opatrnosti,“ řekla chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.

Nehoda je také u Kadaně, kde se střetla dvě osobní auta s kamionem. Ledovka je na Lounsku, kde bourala dvě nákladní auta u Lubence na hlavním tahu do Karlových Varů.

Ledovka je i na Teplicku nebo Děčínsku. V Jezerské ulici v Děčíně se srazila tři auta, havárie se obešla bez zranění. Pozor musí dát chodci, pracovníci technických služeb totiž nestíhají čistit ve městech chodníky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz