Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kvóty na uprchlíky ohrožují Evropu, tvrdí Sobotka. Česko posiluje hraniční kontroly

Evropa je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) znovu na osudové křižovatce. Řešení migrační krize vyžaduje spolupráci i solidaritu členských zemí unie. Povinné kvóty na přijímání uprchlíků jsou špatným řešením a v důsledku mohou vést i k rozpadu Evropy, uvedl ministerský předseda ve Sněmovně na dnešní mimořádné schůzi k migraci. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) řekl, že Česko kvůli migrační krizi posiluje kontroly v některých příhraničních oblastech.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

S. Panza

19. 6. 2015 1:23

Cenzura v ČT: v dnešních zprávách komentoval situaci s uprchlíky v Italii Bělohradský. Ten hned na začátku rozhovoru začal mluvit, že hlavními viníky jsou USA se spojenci, kteří vojensky rozvrátli řadu zemí.  Redaktor mu skočil do řeči a zabránil mu, aby přímé obvinění USA a spol. dokončil.

To není ojedinělý případ, toto už se stalo běžnou praxí redaktorů ČT.

0 0
možnosti

S. Panza

19. 6. 2015 0:54

Sobotka v parlamentu uváděl příčiny současné vlny uprchlíků. Přitom zcela opominul uvést hlavní důvod rozvrácení stabilních zemí ozbrojenou agresí USA a jejich spojenců při šíření "demokracie". Svrhli pro ně nepohodlné diktátory a nebyli schopni nastolit stabilní režimy.

Afganistán nedokázali pacifikovat ani po desetiletí a zřejmě ho opustí a vlády se opět ujme Taliban, jen mnohem lépe vyzbrojený.

Situaci v Iráku snad nemá cenu popisovat o statisících mrtvých nemluvě. Islámský stát získal obrovské množství amerických zbraní i jiné techniky. A v Iráku panuje značný chaos.

Hlavním zdrojem a potencionální hrozbou z hlediska uprchlíků je zejména situace v Lybii a Syrii.

Agresi do Lybie zahájila zběsilým bombardováním Francie a USA a GB se odchotně přidaly. Kaddafího zabili a výsledkem je naprostý chaos a bída v zemi, kde byla nejlepší životní úroveň a sociální jistoty v celé Africe. Kaddáfí blokoval transport uprchlíků z Afriky a když už uspěli tak je přijímal zpátky.

0 0
možnosti

S. Panza

19. 6. 2015 1:09

Syrie byla ve srovnání s dalšími zeměmi Středního východu relativně velmi demokratický stát.Ze Syrie do roku 2011 nikdo neutíkal i když byl současný president Asad už řadu let u moci. Asad byl schopen udržovat smír mezi všemi náboženskými skupiny, včetně křesťanů a potíral jen nepočetné extremisty. Dlouholetý tlak USA na odstranění Asada vyvrcholil v roce 2011 kdy Saudksá Arabie, Katar a Turecko s přímou podporou USA zahájili agresi proti Syrii s cílem ji změnit na ortodoxní sunnitský stát řízený šárijou. Začal masivní import extremistů a zbraní. Výsledek těchto snah jsou statisíce mrtvých a  miliony uprchlíků, z nichž většina dosud čeká v uprchlických táborech v okolních státech zda se situace v Syrii nezklidní a nebudou se moci vrátit domů. S přibývajícím časem ztrácejí naději a  proto se budou snažit dostat do Evropy.

0 0
možnosti