Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hrůza naštěstí už brzy skončí

Česko

Jak vidí ligu SLÁVISTA

Jen naprostý ignorant už může po uplynulém týdnu pochybovat, že nejlepší fotbal v Česku je k vidění v Edenu ve Vršovicích! Gólová smršť, geniální přihrávky na jeden dotek, na milimetr přesné centry, parádičky s míčem světové úrovně, patnáct tisíc bouřících diváků. Dobře, nevyhráli jsme, to se stane, ale klukům v sešívaných dresech tentokrát nebylo co vytknout.

V úterý při Šmícově rozlučce to byla zase naše Slavie, na kterou budeme vždycky hrdí! Díky kluci.

Jo, taky se hrál nějaký fotbal předtím v sobotu, s Jabloncem nebo někým takovým myslím. K výsledku (prohra 0:3) i úrovni zápasu je komentář jednoznačný a stručný: škoda slov! Proč také vynakládat na hodnocení více energie než červenobílí hráči na place.

Kvíz pro prosťáčky, kteří zatím neměli nic do činění s naším klubovým vedením: Na který zápas byl dražší lístek? Kvíz pro prosťáčky z klubového vedení: Proč?

Dobře, Šmícova rozlučka byla benefice a je fajn, že na ni mohlo přijít tolik lidí, ale za co jsme měli platit s tím Jabloncem? A komu? Naštěstí se poslední dějství té letošní hrůzy, které se zřejmě ze setrvačnosti stále říká fotbalová liga, odehraje bez toho, že bychom se museli nějak citově angažovat. Osmé místo už udržíme a rudá lůza to už bohužel nejspíš nějak rukama nohama asi dostrká do trapně vítězného konce.

Ale co, stanou se i horší věci. Třeba vám nastěhujou na stadion, na který jste léta čekali, nějaký úplně cizí klub, nebo se vám vrátí Jarolím. Nějakej titul pro rudej odpad je proti tomu sranda...

O autorovi| MILOŠ CIHELKA, Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor: