Hrůzné nehody v motoristickém sportu během loňského roku

SMRT POD MOTOCYKLEM * Šoja Tomizawa (září 2010) Velkou cenu San Marina tragicky poznamenala smrt Japonce, který v závodě MS zemřel na následky vážných zranění. Závodník třídy Moto2 upadl v 11. kole při výjezdu ze zatáčky a v plné rychlosti byl zasažen stroji Alexe De Angelise a Scotta Reddinga. „Byla to nejhorší bouračka v životě,“ řekl De Angelis. 19letý jezdec stáje Suter bezvládně ležel uprostřed tratě s proraženou lebkou, zlomeninami v horní části těla a vnitřním krvácením.

STRAŠIDELNÝ VZLET * Josef Král (červen 2010) Český jezdec měl ve druhém závodu formulového seriálu GP2 ve Valencii vážnou nehodu, když zůstal zaklíněn po srážce s jiným vozem a nárazu do bariéry. Nehoda vypadala opravdu hrůzostrašně, monopost totiž vzlétl vzhůru a několik desítek metrů se nekontrolovatelně řítil vzduchem. Král byl na jednotce intenzivní péče, vyšetření poté odhalila dva zlomené obratle. „Kdyby se to stalo v dobách Ayrtona Senny, asi bych nepřežil,“ řekl LN. Do závodů se však vrátil.

PEKLO V PLAMENECH * Giorgio Bartocci (květen 2010) Byla to jedna z nejhorších havárií, která se kdy na Masarykově okruhu v Brně stala. Italský jezdec narazil během závodu Super Trofeo do zdi a urazil předek lamborghini, které ihned explodovalo v plamenech. Přímo před diváky v cílové rovince začal boj o jeho vyproštění, trvající asi minutu. 32letý pilot visel v pásech v utržené sedačce hlavou dolů, se zlomenou pažní kostí a popáleninami 1. stupně. „Bylo to jako v pekle,“ líčil Jan Urban, jeden ze závodníků.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...