Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Hubáčková dostala od Jurečky nabídku vést životní prostředí. Nebojí se toho

Ratíškovická starostka Anna Hubáčková (KDU-ČSL) oslavuje vítězství ve druhém kole senátních voleb na Hodonínsku, v nichž drtivě porazila Zdeňka Škromacha. (15.10.2016) foto: Anna Vavríková, MAFRA

Senátorka Anna Hubáčková dostala od předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky oficiální nabídku, aby byla novou ministryní životního prostředí. „Nebudu kličkovat, nabídl mi to,“ řekla iDNES.cz Hubáčková. Chce si přes víkend prostudovat koaliční smlouvu.
  14:55

 „Beru to jako velkou zodpovědnost,“ řekla. Doufá, že proti ní nic nebude mít kandidát na premiéra, lídr koalice Spolu a předseda ODS Petr Fiala.

„Nebojím se toho,“ řekla k tomu, že by měla vést ministerstvo životního prostředí. Rodina s tím, že by měla být ministryní, nemá problém. „Mám děti dospělé. Stanovisko manžela bylo pozitivní, byl více nadšený než já,“ řekla iDNES.cz Hubáčková.

Je senátorka za Hodonínsko, nestranička a členka klubu KDU-ČSL a nezávislí. V horní komoře parlamentu je ve stálé komisi Voda - Sucho.

„Mým cílem v Senátu je zúročovat mé dlouholeté zkušenosti z působení ve veřejné správě, zejména v oblasti životního prostředí a znalosti z regionu. Spolupracuji se všemi obcemi, mikroregiony, MAS, neziskovým i podnikatelským sektorem ve svém volebním obvodu, abych mohla ještě více přispět k rozvoji našeho regionu. V Senátu jsem s cílem zajistit bezpečné a kvalitní životní prostředí pro občany, přispět ke zlepšení mezilidských vztahů a podpořit mladé rodiny, seniory a handicapované občany,“ píše o sobě Hubáčková na svých osobních internetových stránkách.

Šanci vést ministerstva KDU-ČSL měli Hladík i Jelínková, oba odmítli z rodinných důvodů

Ministerstvo životního prostředí je jedno ze tří, která mají v nové vládě vést nominanti KDU-ČSL. Šanci být ministrem životního prostředí měl i místopředseda lidovců Petr Hladík, ale odmítl to z rodinných důvodů. 

Stejně jako šéfka senátního klubu KDU-ČSL a nezávislí a první místopředsedkyně lidovců Šárka Jelínková možnost vést ministerstvo práce a sociálních věcí. V jeho čele tak má nakonec usednou šéf strany Marian Jurečka.

Ještě v den volebního triumfu koalice SPOLU Jurečka v rozhovoru pro iDNES.cz mluvil o tom, že logicky by měl nejblíže k ministerstvu zemědělství, které už vedl ve vládě Bohuslava Sobotky, kterou vytvořily ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Kandidátem na ministra zemědělství je tak nyní, jak jako první upozornila ČTK, bývalý Jurečkův podřízený, lidovec Zdeněk Nekula, který vedl Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Nyní je starostou Těšetic na Znojemsku.

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...