Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hübschman: Ukrajinské Euro bude krásný turnaj

Česko

VADUZ Ukrajina se už dávno stala fotbalistovi Tomáši Hübschmanovi druhým domovem, a tak má reprezentační záložník hned dvojí motivaci, aby český národní tým postoupil na mistrovství Evropy.

Hrát na ukrajinských stadionech během Eura 2012 v českém dresu by Hübschman považoval za obrovskou poctu. Sám je už šest let kmenovým hráčem Šachtaru Doněck, se kterým oslavil řadu úspěchů včetně vítězství v Poháru UEFA.

Hübschman býval dlouho reprezentačními trenéry přehlížen. Přestože v Doněcku podával skvělé výkony, v národním dresu se neobjevil čtyři roky.

Vrátil se až loni na podzim, kdy tým krátkodobě převzal Ivan Hašek, a udržel se v něm jako jeden z jeho pilířů i pod Michalem Bílkem. Právě včas, aby s reprezentací bojoval o účast na šampionátu, o kterém se nejen v jeho klubu tolik mluví.

„Je to pro mě speciální motivace, moc bych si chtěl na turnaji zahrát, a ne být pouze fanouškem v hledišti,“ svěřil se v lichtenštejnském Vaduzu, kde se včera český celek utkal s papírovým outsiderem. Na Ukrajině prý lidé fotbal milují a příprava turnaje je každodenním tématem fanoušků. „Každý den se o tom mluví. V Doněcku už máme přes rok moderní luxusní stadion, stejné je to v Charkově, přestavuje se v Kyjevě a nová krásná aréna vzniká také ve Lvově,“ popsal Hübschman.

Přípravy Eura na Ukrajině provázely potíže a časové prodlevy, kvůli kterým zemi v jednu chvíli hrozilo i odebrání šampionátu. To už nyní neplatí, nicméně různé problémy se ještě dají očekávat, a to především mimo stadiony, neboť dopravní a turistická infrastruktura v zemi není tak vyvinutá.

„To možná nějaké problémy přinese. I tak věřím, že se všechno včas stihne a bude to pěkný turnaj,“ řekl Hübschman.

lidovky.cz

O zápase Lichtenštejnsko - Česko čtěte na www.lidovky.cz/sport

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy
Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy. Právě na něm snadno usušíte ložní prádlo i...