Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hübschman: Ukrajinské Euro bude krásný turnaj

Česko

VADUZ Ukrajina se už dávno stala fotbalistovi Tomáši Hübschmanovi druhým domovem, a tak má reprezentační záložník hned dvojí motivaci, aby český národní tým postoupil na mistrovství Evropy.

Hrát na ukrajinských stadionech během Eura 2012 v českém dresu by Hübschman považoval za obrovskou poctu. Sám je už šest let kmenovým hráčem Šachtaru Doněck, se kterým oslavil řadu úspěchů včetně vítězství v Poháru UEFA.

Hübschman býval dlouho reprezentačními trenéry přehlížen. Přestože v Doněcku podával skvělé výkony, v národním dresu se neobjevil čtyři roky.

Vrátil se až loni na podzim, kdy tým krátkodobě převzal Ivan Hašek, a udržel se v něm jako jeden z jeho pilířů i pod Michalem Bílkem. Právě včas, aby s reprezentací bojoval o účast na šampionátu, o kterém se nejen v jeho klubu tolik mluví.

„Je to pro mě speciální motivace, moc bych si chtěl na turnaji zahrát, a ne být pouze fanouškem v hledišti,“ svěřil se v lichtenštejnském Vaduzu, kde se včera český celek utkal s papírovým outsiderem. Na Ukrajině prý lidé fotbal milují a příprava turnaje je každodenním tématem fanoušků. „Každý den se o tom mluví. V Doněcku už máme přes rok moderní luxusní stadion, stejné je to v Charkově, přestavuje se v Kyjevě a nová krásná aréna vzniká také ve Lvově,“ popsal Hübschman.

Přípravy Eura na Ukrajině provázely potíže a časové prodlevy, kvůli kterým zemi v jednu chvíli hrozilo i odebrání šampionátu. To už nyní neplatí, nicméně různé problémy se ještě dají očekávat, a to především mimo stadiony, neboť dopravní a turistická infrastruktura v zemi není tak vyvinutá.

„To možná nějaké problémy přinese. I tak věřím, že se všechno včas stihne a bude to pěkný turnaj,“ řekl Hübschman.

lidovky.cz

O zápase Lichtenštejnsko - Česko čtěte na www.lidovky.cz/sport

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: