Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hudební fanoušky láká letos i Brno

Česko

Do jihomoravské metropole se chystají Lenny Kravitz, Motörhead i Dat Politics.

Brněnské kluby a stadiony budou v sezoně plné.

PRAHA Brněnské fanoušky čeká letos kalendář bohatý na hudební události. Těšit se mohou nejen příznivci stadionových hvězd, ale také znalci klubové scény. Přijedou experimentátoři z Bosny, elektroničtí šprýmaři z Francie a chybět nemůže ani srbská dechovka.

Bez Judas Priest Minulým koncertním sezonám v Brně vévodili jako největší hvězdy Rolling Stones a Linkin Park. Letos je nejzvučnějším jménem americký zpěvák a instrumentalista Lenny Kravitz, jenž vystoupí 19. června na velodromu. Zatím se prodalo asi dva tisíce vstupenek. Kravitz už sice v Česku hrál, nicméně v Brně je nováčkem a koncert pod širým nebem by mohl být zajímavý i pro fanoušky odjinud. „Kravitzovo turné k desce Love Revolution patří k jeho nejúspěšnějším, je to nyní skutečně světové jméno. Věřím, že velodrom zaplní,“ uvedl promotér koncertu Aleš Hrbek.

Hudební žně slibuje letošní jaro a léto příznivcům tvrdších žánrů: v červenci přijedou do Brna metalové legendy Motörhead. Na podzim jejich evropské turné Česko minulo, teď se zastaví mezi letními festivaly a představí loňskou desku Motörizer. Další rockové kapely Judas Priest, Megadeth a Testament v Brně bohužel nakonec nezahrají. Plánovaný společný koncert v hale Rondo byl zrušen.

Lyričtější stránku rocku představí 23. dubna v Boby centru skotská kapela Nazareth, jejíž balady Love Hurts a Dream On zná několik generací fanoušků. Za několik dní uvolní pořadatelé do prodeje lístky na srpnový koncert britské skupiny Jethro Tull. Kapela zpěváka a flétnisty Iana Andersona vystoupí na slavkovském zámku 29. srpna.

Na Flédu!

Zajímavostí jsou dva koncerty rockerů, kteří se proslavili svým někdejším angažmá v jiných skupinách. 15. dubna v klubu Favál zazpívá Blaze Bayley, bývalý vokalista Iron Maiden. Na brněnský festival Čarodějáles přijede 30. dubna jako hlavní hvězda německá skupina iO. Účinkují v ní tři členové kapely Guano Apes.

Milovníci klubové zábavy se mohou začít těšit na výpravy na Flédu. 13. března tam zahraje francouzská skupina Dat Politics, zážitek slibuje bosenský Dubioza Kolektiv 18. března, tradičnější podobu balkánské hudby představí 8. dubna populární srbská dechovka Boban i Marko Markovič Orkestar.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...