Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hudební scéna vpluje do sezony v Kralupech

Česko

I letos se uskuteční kralupský hudební festival Lednový underground. Začíná v pátek 9. ledna v KD Vltava.

PRAHA Nejen pro kralupské příznivce hudby se opět chystá příjemné hudební „vplutí“ do nového roku. Již 7. ročník kralupského hudebního festivalu Lednový underground je tzv. za dveřmi. Na dramaturgii se toho příliš nezměnilo: žánrově tradičně pestrý profil festivalu bude zachován, hudební produkce bude tentokrát rozprostřena do dvou dnů (hlavním dějištěm zůstává KD Vltava), v plánu je čtrnáct koncertů rozmanitých českých hudebních skupin i svérázných osobností. Chystá se řada premiérových vystoupení, objeví se mj. originální písničkář z Litvínova Xavier Baumaxa, mezinárodní taneční formace Hypnotix a Prague Ska Conpiracy, kapela Triny, založená na dívčích vokálech a romské hudbě, nedávný objev indierockové hudební scény Please the Trees, „šrapneloidní šanson band s punkovou duší“ Rudovous, stále noví a hraví Eggnoise a mnoho dalších...

Pro filmové fanoušky bude připravena projekce několika hudebních filmů v kině Vltava. V neděli 11. ledna bude k vidění nový film s hudbou Psích vojáků Sestra, v sobotu diváky čeká Ptačí svět a Block Party, v zahajovací den pak film z hudebního prostředí Dublinu The Commitments.

Vše podstatné najdou zájemci na stránkách www.kralupy.cz/lu. Poslední tři ročníky byly vyprodané; předprodej za zvýhodněných cenových podmínek probíhá od 15. prosince v Kralupech, v Mělníku a v Praze (Unijazz v Jindřišské ulici). Případný výtěžek ze 7. ročníku Lednového undergroundu bude využit na podporu vzdělávacích aktivit Dvořákova gymnázia.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!