6. října 2014 18:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hudeček psal Krnáčové. Pražská lídryně ANO ukázala konverzaci novinářům

Adriana Krnáčová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adriana Krnáčová |

„Myslíte, že byste si našla čas na setkání? Myslím, že by nám mohlo být vzájemně prospěšné.“ Doslovné znění „zvací“ zprávy od lídra pražské TOP 09 Tomáše Hudečka zveřejnila novinářům před volbami jednička kandidátky hnutí ANO v hlavním městě Andrea Krnáčová. Nabídku odmítla.

Hnutí ANO Andreje Babiše a TOP 09 patří v Praze k favoritům komunálních voleb, které proběhnou tento týden v pátek a v sobotu. Čtyři dny před volbami sdělila lídryně ANO Krnáčová na tiskové konferenci, že ji současný primátor a jednička na kandidátce TOP 09 Tomáš Hudeček zval 25. srpna prostřednictvím textové zprávy na osobní schůzku. Novinářům také sms zprávu citovala.

ČTĚTE TAKÉ:

Hudeček přirovnal chování Krnáčové ke Kristýně Kočí z Věcí veřejných, která v minulosti často zveřejňovala různé nahrávky z interních jednání strany.

Když se Krnáčová primátora zeptala, čeho by se setkání mělo týkat, Hudeček podle jejích slov, která citoval server iDnes.cz, odpověděl, že se sešel se „všemi lídry všech větších stran do voleb v Praze“ a že s nimi řešil různé záležitosti. Krnáčová následně schůzku odmítla. „Řekli jsme ne. Jednat budeme až po volbách, nikoli za zády Pražanů,“ uvedlo hnutí ANO v oficiální tiskové zprávě.

Krnáčová zmínila před novináři i svoji doslovnou odpověď: „Vážený pane primátore, děkuji za vysvětlení, já jsem se zatím s nikým nesešla. Nezdá se mi to ani moc vhodné, scházet se před volbami s dalšími lídry. Můžeme naše seznamování posunout až po volbách nebo na některou z veřejných diskusí.“ 

Tomáš Hudeček v pondělí na kroky Krnáčové reagoval sdělením, že lídryni ANO oslovil proto, že ho zajímalo, s jakým programem ANO do voleb jde. Zveřejnění mobilní komunikace zkritizoval. „Jako spolu jednají politici ve Sněmovně, i já hovořím s představiteli demokratických politických subjektů v Praze. Je normální, že spolu politici mluví, nenormální je zveřejňování esemesek, které si pamatujeme od Kristýny Kočí z Věcí veřejných,“ uvedl pražský primátor.

Michaela Rozšafná

Autor

Michaela RozšafnáMichaela.Rozsafna@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz