Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hušák brání Sazku, zaplatil si celostránkovou inzerci v denících

Ředitel Sazky Aleš Hušák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel Sazky Aleš Hušák. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Šéf Sazky Aleš Hušák brání firmu celostránkovými inzeráty v novinách. Nelíbí se mu, že předseda ODS Mirek Topolánek vyzval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), aby prověřil hospodaření společnosti a výstavbu Sazka Areny. Hušák dokonce zvažuje, že Topolánka zažaluje o náhradu škody.

"Akciová společnost SAZKA odmítá výroky Mirka Topolánka, které neodpovídají skutečnosti a vycházejí z neznalosti problematiky. Některé z nich jsou v příkrém rozporu se zákonem, například návrh na kontrolu NKÚ. Stejně tak odmítá výhružky odebrání povolení, na které nemá žádný předseda politické strany nárok," píše se v tiskovém prohlášení.

Inzeráty vyšly v celostránkových denících na webových stránkách Sazky. Vyvrací "mýty", které se v kauze "Atak na sazku" staly. Sazka odmítá, že firma je monopolní moloch ovládaný všemocným Alešem Hušákem, ale patří občanským sdružením působícím v tělovýchově a sportu.

Dále se společnost ohrazuje proti tvrzení médií, že bývalý premiér Mirek Topolánek a jeho ministr školství Ondřej Liška připravovali razantní akci proti managemantu Sazky, proto zadali speciální úkol tajné službě. Podle Sazky může ze zákona úkolovat BIS pouze vláda jako celek nebo prezident republiky. Sazka se proto obrátila na předsedu vlády Jana Fischera, předsedu Poslanecké sněmovny a na stálou komisi pro kontrolu činnosti BIS se žádostí o prošetření této věci.  Sazka se rovněž brání, že vztahy společnosti s některými státními úředníky nejsou "bezpečnostním rizikem", jak tvrdí zpráva BIS.
Sazka také nesouhlasí se špatným hospodařením firmy. "Daňoví poplatníci nikdy ani jediným haléřem nefinancovali společnost Sazka, naopak to byla Sazka, která přinesla a stále přináší do státního i místních rozpočtů obcí miliardy korun," píše se v inzerátu.

Topolánek nedávno vyzval Hušáka, aby nechal v Sazce provést nezávislý audit. "Když už se stylizoval do role ekonomického podnikového experta, měl by vědět, že společnost s vydanými dluhopisy na lucemburské burze musí každým rokem podléhat znovu a znovu nejpřísnějšímu mezinárodnímu auditu, prováděnému renomovanou auditorskou společností," píše společnost Sazka.

Prohlášení Mirka Topolánka společnost hrubě poškozují a vlastníci společnosti budou zvažovat další kroky vůči soukromé osobě Mirka Topolánka včetně žaloby na náhradu škody, stojí v inzerátu.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Platba přes internet (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Platba přes internet (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

Platba přes internet (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...