Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hvězdě Modré laguny je 45

Česko

NAROZENINY

WASHINGTON Před 30 lety ji proslavila role ve sladké romanci Modrá laguna, dnes je známá spíše jako Správná Susan ze stejnojmenného seriálu či jako Wendy z Džungle rtěnek. Americká herečka Brooke Shieldsová dnes oslaví své 45. narozeniny.

Díky své ambiciózní matce začínala pohledná brunetka v showbyznysu velmi brzy, poprvé se před kamerou objevila, když jí bylo jedenáct měsíců. Od tří let pak pracovala jako fotomodelka a již v dětství také fotografovala umělecké akty. Loni způsobil jeden z jejích snímků, pořízený, když jí bylo deset let, malý skandál. Londýnská galerie Tate Modern jej nakonec vyřadila z expozice kvůli obvinění z možné propagace obscénního umění.

Na kurtech s Agassim Shieldsové se v kariéře vyhýbaly velké charakterní role a filmové příležitosti, zejména v seriálech však dobře uplatnila svůj komediální talent. Účinkovala také v řadě muzikálů a v několika slavných reklamách.

Chodila s mnoha slavnými muži, mimo jiné s králem popu Michaelem Jacksonem, hercem Liamem Neesonem či Johnem Kennedym mladším. Následovala opulentní svatba a po dvou letech rozpad manželství s tenistou Andrem Agassim. Zakotvila až v manželství se scenáristou a producentem Chrisem Henchym, se kterým má dvě dcery.

Autor: