Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězdy Milionáře z chatrče opět hrají

Česko

Azharuddín Ismáíl minulý týden ztratil otce. Zpráva o natáčení nového filmu je pro něj povzbuzujícím poselstvím

BOMBAJ/PRAHA Desetiletý Azharuddín Muhammad Ismáíl a devítiletá Rubina Alíová si zahrají v novém filmovém snímku s názvem Lord Owen's Lady, tedy (v neoficiálním překladu) „Dáma pana Owena“. Dětské herecké hvězdičky z oskarového snímku Milionář z chatrče se tak během natáčení možná budou setkávat například se světoznámým britským hercem Antony Hopkinsem.

Nový film, o kterém informoval britský zpravodajský server BBC, by se měl zčásti natáčet v britském Walesu, Azharuddín a Rubina, kteří žijí v Bombaji, by však své role naplnili v části natáčené na indickém území. Námětem snímku, který by měl být na světová plátna uveden v roce 2011 je příběh vysoce postaveného velšského muže, jenž se zamiluje do indické dívky.

Dobré poselství v těžké době „Zpráva o natáčení nového filmu k nám přišla jako dobré poselství v těžké době,“ řekla Šamím Ismáílová, matka desetiletého chlapce, který minulý týden utrpěl velkou ztrátu v rodině.

Azharuddínův otec Muhammad Ismáíl Šalk totiž zemřel 4. září na tuberkulózu. „Muhammad byl na syna velmi hrdý a vyjádřil přání, aby Azharuddín i dál hrál v dobrých filmech,“ dodala Ismáílová. Chlapec, který je smrtí svého otce podle slov jeho rodiny velmi hluboce zasažen, už prý obdržel soustrastný dopis od režiséra Boyleho, se kterým se během minulého natáčení velmi spřátelil a který se rovněž chystá rodinu v příštích týdnech osobně navštívit.

Také rodina malé Rubiny zprávy o novém filmu uvítala. Její otec Rafiké Kuréši uvedl, že natáčení sice ještě nezačalo, ale jeho rodina Rubinu v každém případě podpoří. „Udělám to, když si to moji rodiče budou přát,“ řekla malá herečka samotná a dodala: „Natáčení minulého filmu mě moc bavilo. V tomhle novém bych taky ráda hrála.“

Až do doby, než je proslavil převratný filmový snímek, vyrůstali Azharuddín i Rubina skutečně v chatrčích poblíž bombajské městské železniční dráhy. Pak se ale děti i s rodinami podařilo přestěhovat do nových a lepších domovů. Bydlení díky Boyleho fondu O jejich důstojné ubytování se postarala britská vláda a velkou mírou především lidé, kteří přispěli do fondu založeného Dannym Boylem, britským režisérem veleúspěšného snímku Milionář z chatrče, a jeho producenty.

„Dostali jsme nový dům a naše podmínky se hodně zlepšily. Škoda jen, že tu s námi nezůstal Azharuddínův otec, aby to také viděl,“ povzdechla si Šamím Ismáílová.

Rodiny obou mladičkých herců, kteří se téměř ze dne na den dostali na plátna kin po celém světě, věří, že se nově připravovaný snímek setká alespoň s takovým ohlasem diváků a filmových kritiků jako ten minulý.

Dramatický snímek Milionář z chatrče (v originále Slumdog Millionaire) podle scénáře Simon Beaufoyho a na motivy románu indického autora Vikase Swarupy, letos obdržel osm sošek Oscar – tedy ocenění Americké filmové akademie za nejlepší film, režii, píseň, zvuk, střih, kameru a také nejlepší adaptovaný scénář. Dále získal čtyři Zlaté glóby, a to v kategoriích nejlepší drama, režie, scénář a filmová hudba.

***

„Muhammad byl na syna velmi hrdý a vyjádřil přání, aby Azharuddín i dál hrál ve filmech“

„Natáčení minulého filmu mě moc bavilo. V tomhle novém bych taky ráda hrála.“

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...