Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězdy Pražského jara: Mutterová a Flórez

Česko

PRAHA Hvězdami mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro budou příští rok slavný peruánský tenorista Juan Diego Flórez, mezzosopranistky Susan Grahamová ze Spojených států a Bernarda Finková z Rakouska i legendární německá houslistka Anne-Sophie Mutterová. Podle pořadatelů bude Pražské jaro také doprovodnou akcí předsednictví České republiky Evropské unii v prvním pololetí roku 2009.

Třítýdenní přehlídka začne podle zveřejněného programu tradičně 12. května a potrvá do 3. června 2009, nabídne více než padesát koncertů a osm divadelních představení. Vstupenky bude možné zakoupit v předprodeji již od tohoto pátku 12. prosince.

Na festival se po jedenácti letech vrátí legendární houslistka Mutterová. Vystoupí 1. června v Obecním domě s Drážďanskou filharmonií, kterou bude řídit světoznámý dirigent Kurt Masur. Z houslových virtuosů například přijede také Němec Frank Peter Zimmermann, který zahraje v doprovodu Symfonického orchestru Severoněmeckého rozhlasu z Hamburku, a na recitálu se představí i světový řecký houslista Leonidas Kavakos.

Poprvé před českým publikem zazpívá jeden z nejžádanějších současných tenoristů současnosti Juan Diego Flórez. V Rudolfinu jej 15. května doprovodí Pražská komorní filharmonie pod taktovkou amerického dirigenta Christophera Franklina. S PKF a slavným českým dirigentem Jiřím Bělohlávkem vystoupí také na konci května v tuzemsku oblíbená mezzosopranistka Dagmar Pecková.

Výjimečné okamžiky festivalu by mělo přinést i komorní vystoupení úspěšné české sopranistky žijící ve Švýcarsku Martiny Jankové a koncert světoznámého amerického barytonisty Thomase Hampsona s rozhlasovými symfoniky z Hamburku. Mezi pěveckými osobnostmi nebude chybět ani rakouská mezzosopranistka Bernarda Finková, kterou doprovodí italský komorní ansámbl Il Giardino Armonico.

Informace o příštím ročníku festivalu jsou na internetových stránkách www.prazskejaro.cz.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...