5. srpna 2016 13:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hygienici rozdali v červenci při kontrolách dětských táborů 33 pokut

Tábor (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tábor (ilustrační foto). | foto: Lidové noviny

PRAHA Za první prázdninový měsíc uložili hygienici při kontrolách letních dětských táborů 33 pokut v celkové výši 22 700 korun. Provedli 879 kontrol, nejvíc nedostatků, 55, zjistili ve stravování dětí a 41 ve zdravotnické dokumentaci. V ubytování dětí odhalili 30 nedostatků a v podmínkách pro osobní hygienu 31. O výsledcích kontrol informovalo ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

V červenci dostali hygienici hlášení o 17 epidemiích zažívacích onemocnění. V souvislosti s přívalovými dešti, které zasáhly některé lokality ČR, nebyla nahlášena žádná evakuace tábora.

Celkem pořadatelé k 31. červenci oznámili 3551 táborových turnusů pro 207 358 dětí. V jednom případě nařídili dočasné uzavření tábora do doby, než budou odstraněny hygienické závady, v jednom případě konání akce kvůli hygienickým nedostatkům zakázali.

Ze zdravotních problémů u osazenstva táborů jsou hlášeny především lehké katary horních cest dýchacích, bolesti hlavy, příznaky přehřátí projevující se lehkými zažívacími obtížemi, dále drobné úrazy, vyjma mediálně zveřejněného úrazu dětí způsobeného popálením při sledování chemického pokusu, dále pobodání hmyzem a odstraňování klíšťat.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.