Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

I nás Sparta potěšila, Pepíku

Česko

Jak vidí ligu SLÁVISTA

První kolo je za námi. Sice jsme asi čekali minimálně bodově lepší výsledek, nicméně před rokem jsme měli touto dobou o bod méně a se stejným soupeřem jsme později doma také jen remizovali. Z hlediska tažení za dalším titulem tedy žádná tragédie.

Navíc pouze remízu uhráli prakticky všichni teoretičtí konkurenti s výjimkou Baníku, který si tak užil v sobotu večer několik desítek minut v čele tabulky. Gratulujeme.

Všeobecná spokojenost přitom byla hlavním znakem ligové premiéry. S prvním bodem byli zřejmě spokojeni i „nejlepší fanoušci na světě“, příznivci svépomocného družstva umělců z Ďolíčku. Dokonce tak moc, až si začali demolovat stadion a poprali se v hospodě. Fuj, kdyby to viděl Mirek Dušín!

Překvapivě musíme tentokrát souhlasit s rovněž spokojeným Pepíkem Chovanců. „Hra mého mužstva mě potěšila,“ prohlásil po bezbrankové bídě v Teplicích. Nás vaše hra taky potěšila, nás taky.

Pojďme však k budoucnosti. Ta se, věřme, začne psát už dnes v Tiraspolu. Červenobílá eskadra by rozhodně měla předvést jistější výkon než minulou sobotu. Pokud se jí to podaří vyplnit, není se čeho bát. Rozhodně se nenechme rozhodit nějakými závistivými řečmi o slabinách na postu gólmana. Ano, Martin Vaniak udělal chybu, ale pravděpodobnost, že něco takového zopakuje, je podobná, jako že na frontě spadne granát dvakrát do stejného místa. A nevěřit Martinovi je jako nevěřit mamince nebo Karlu Jarolímovi!

O autorovi| MILOŠ CIHELKA, Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka
Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka

Udělejte doma dětem předčasného Ježíška. V naší soutěži můžete vyhrát luxusní bundičku od nové české značky NAX. Stačí pouze odpovědět na soutěžní...