Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 11 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Incheba si diktuje podmínky

Situace okolo dostavby vyhořelého Průmyslového paláce graduje. Proti sobě už teď otevřeně stojí radnice a Incheba – společnost, která si od magistrátu prostory Výstaviště pronajímá. Předmět sporu? Dodatek ke smlouvě na pronájem. Jeho podpisem se měla Incheba zavázat k financování dostavby shořelého levého křídla. Nejdříve slibovala, že ho podepíše okamžitě. Nyní ale s podpisem otálí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Krysa 11.12.2008 12:58

?

Když je vlastník debil a nepojistí si majetek, tak by se měl chovat trošku jinak, než se chová že.. Nechápu kde město bere tu drzost si takhle otvírat hubu.

Mejla 11.12.2008 12:13

Kočky mají vše pod kontrolou, ONI jsou v Praze pánem.

.

Jakub S. 11.12.2008 12:59

Re: Kočky mají vše pod kontrolou, ONI jsou v Praze pánem.

No zvonku to tak vyzerá, naotaj... Kurňa, to už jsme na Sicilii? To šlo rychle!

Hergot, eště že umím celkem italsky. To se bude hodit!!

Martin 11.12.2008 12:01

Vypovědět a hned

Nevím, jak je to z hlediska práva, ale přijde mi úplně postavené na hlavu, abych si něco pronajal, pojistil to a když to shoří, tak vyinkasoval pojistku a místo v případě neshody s majitelem opustil. ta pojistka se vztahuje na ten palác, který oni si pronajali a v případě skončení nájemní smlouvy jsou povini ho městu vrátit. když měli pojistku a shořel jim, tak můžou být jedině rádi, že nebudopu dostavbu platit ze svého. Jestli si hodlají diktovat nějaké podmínky, tak okamžitě vypovědět a žalovat inchebu i pojiš´tovnu o náhradu škody. Jinbak je to skvělej džob. Můžete si jít pronajímat baráky, po podpisu nájemní smlouvy si uzavřete pojsitku a doufejte, že barák shoří. pokjud ano, dostanete peníze v hodntoě baráku, aniž byste někdy nějaký vlastnili. To je nový skvělý socdemácký tunel.

milkom 11.12.2008 12:08

Re: Vypovědět a hned

Místo paláce tam dají odpovídající počet maringotek a zbytek pojistky si můžou nechat...

fero 11.12.2008 12:08

Re: Vypovědět a hned

Pokud shoří pronajímaná věc, shoří svému vlastníkovi. Nájemce za škodu odpovídá, jen pokud škodu zavinil. To se neprokázalo, Kočky za ruku nechytili.

Takže vypovězení smlouvy půjde Inchebě na ruku. Zkasíruje pojistku a zbaví se závazků.

Major Milda 11.12.2008 11:55

Melčák s Pohankou se budou smažit v pekle, už štípu polínka

Modráci s vámi to jde čím dál rychleji do (Y)

http://www.novinky.cz/clanek/156498-poslanec-pohanka-slozi-mandat.html

Stačilo to vzít na Pohanku trochu silou, že Kaťuško ;-D

dupro 11.12.2008 11:34

každý trouba dnes ví, že když si vezme do nájmu auto,

platí jeho pojistné, ale pojistné plnění v případě škodní události dostane jeho pronajímatel.

Z toho plyne poučení - na pražském magistrátu nesedí žádní troubové;-)

milkom 11.12.2008 12:03

Re: každý trouba dnes ví, že když si vezme do nájmu auto,

Jenže se musí s nějakou hotovostí z pojistky počítat taky na novej kolotoč pro Kočkovy... ;-)

Občan 11.12.2008 11:28

MAGISTRÁTE, KONEJ UŽ !

Tady v Čechách, ať jsme, jací jsme, si ale nikdy nezvykneme na tahanice okolo církevních majetků, na zplundrované historické památky i architektonické skvosty, kterými naše země doslova oplývá - a to nejen v Praze, ale i v kdejaké zapadlé vísce. Vnitřně cítíme, že je to součást našich kořenů. Slovenská Incheba si pronajala v Praze takovou dominantu a architektonickou cennost za účelem svých výdělků - budiž. Veletrhy se zde provozovaly již dříve, celkem pochopitelně jako nejvhodnější způsob využití tak rozsáhlého objektu.Ale kde je zodpovědnost Incheby, že budovu a svěřené části areálu kolem Průmyslového paláce nejen řádně neudržovala, že budova trpěla pořádáním veletrhů, ale dokonce tento nájemce dopustil, že nám tato památka nakonec rovnou shořela. Na to si tu nezvykneme. Vždyť to není tak dávno, kdy právě pod jejich správou areálu Výstaviště podivně shořelo nákladné a zajímavé dřevěné divadlo Globe. Jen díky hasičům se tehdy nevznítila vedle stojící budova s Maroldovým panorama a hasily se i krásné letité stromy v blízké Stromovce. Požáry pronásledují Výstaviště již řadu let. Vzpomeňme na Bruselský pavilon v 80.tých letech. Co se nehodí, ať shoří? Ať si Incheba odtáhné zpátky na Slováč. MAGISTRÁTE KONEJ, KDYŽ UŽ JSI PŘEDTÍM DOPUSTIL TAK PODIVNĚ SMRADLAVOU SMLOUVU S INCHEBOU, O KTERÉ OD SAMÉHO ZAČÁTKU SÁM POCHYBUJEŠ !

obava 11.12.2008 11:46

Re: MAGISTRÁTE, KONEJ UŽ !

Jenže Incheba,to jsou mafiáni........Nezastaví se ani před vraždou, to si myslím já...

Jakub S. 11.12.2008 13:01

Re: MAGISTRÁTE, KONEJ UŽ !

To není  s l o v e n s k á  firma, kamaráde... viac nie, boha jeho! Rússkaja, znáješ?

ESTETIK 13.12.2008 18:54

Re: MAGISTRÁTE, KONEJ UŽ !

PLne souhlasim a dekuji za clanek.ESTETIK

poldik 11.12.2008 11:23

Boom právníků.

Zajímalo by mne,kolik Prahu ročně stojí právní zabezpečení,včetně externistů a jaké postihy za nekvalitní smlouvy uplatnila.Za nekvalitní práci je postih na místě ale ten platí jenom pro chudé a bezbrané.

Major Milda 11.12.2008 11:17

ODS je v posledním tažení, trápí se a čeká na ránu z milosti

Tak jsem se včera v hospodě při placení párku, několika piv a 8 panáků vodky snažil přesvědčit vedoucího ať to napíše na modrého velrybáře, ale on že místní kongres ODS už byl. ;-(

http://zpravy.idnes.cz/stovky-delniku-vstoupily-do-ods-za-pivo-a-obed-fq0-/domaci.asp?c=A081210_230932_domaci_dp

Jen by mě zajímalo kolik nových členů ODS bude ve volbách volit ODS ;-D

dupro 11.12.2008 11:28

Re: ODS je v posledním tažení, trápí se a čeká na ránu z milosti

no, jestli za těmi černými dušemi přijdou zase bafuňáři z ČSSD s tisícovkou v dlani, bude to mít ODS opět těžké.

Major Milda 11.12.2008 11:56

Re: ODS je v posledním tažení, trápí se a čeká na ránu z milosti

Proč bysme se snižovali na vaši úroveň a ryly držkou v modrých pomejích 8-o

legienazdar 11.12.2008 19:31

Re: ODS je v posledním tažení, trápí se a čeká na ránu z milosti

protože jste prasata

Horal 11.12.2008 11:12

Podivnost

Naprosto obvyklé je, že majitel nemovitosti ( zapsaný v KÚ) má podepsanou smlouvu s pojišťovnou . V případě pojistného plnění toto inkasuje majitel nemovitosti. Náklady na pojistné jsou jednou z částí nákladů, které se promítají do ceny za pronájem.

Je naprosto nestardantní, aby  nájemce nemovitosti měl sjednanou smlouvu s pojišťovnou pro případ škodní události .

Zavání to levotou.

Petr 11.12.2008 10:53

Hoří má panenko!

Tak Incheba trucuje, nechce se jí investovat. Taky proč když výstavbu nového křídla Průmyslového paláce můžeme zaplatit my všichni a penízky z pojistky by si mohla ponechat? Více zde: http://www.webvize.cz/play.php?vid=377

huanghe 11.12.2008 10:38

a tak dal

Nor 11.12.2008 10:22

Rozumím tomu dobře?

Pokud tomu dobře rozumím, pojistné plnění za věc ve vlastnictví města je dle smlouvy o pronájmu vinkulováno ve prospěch nájemce (Incheby), která však (i  dle vyjádření pojišťovny Uniqua) nemá žádnou povinnost  přijaté plnění zpět investovat do obnovy paláce. Radnice výpovědí smlouvy ukončí i ten minimální právní vztah se současným nájemcem, který odejde s inkasem ca. 1 miliardy Kč. Smlouvy, která toto dle tisku umožnuje, vznikla za radničního panování tandemu Paroubek - Bém. Nebo se pletu?    

Karel 11.12.2008 10:35

Re: Rozumím tomu dobře?

ROzumím tomu úplně stejně. Je to dobrá bouda.

3směsi 11.12.2008 10:49

Re: Rozumím tomu dobře?

Rozumím tomu dobře? Že když by se ten nájemní vztah třeba neukončil, tak může Incheba přistavit na vyhořelé místo stan a zbytek od pojišťovny shrábnout?............Pavel Bém po návratu z Himalájí : "Jsem připraven zase pracovat jako vždy, takový jsem prostě, 16, 17, 18 hodin denně, sedm dní v týdnu.Jiný cíl nemám, než věnovat se naplno naší krásné matičce." Možná to chtělo hodinku přidat.

obava 11.12.2008 11:48

Re: Rozumím tomu dobře?

a přidat k tomu čestnost,a mozek...

JK 11.12.2008 10:38

Re: Rozumím tomu dobře?

No tak podivejte se, pane redaktore, to je neviditelna ruka trhu. Misto abyste se radoval, ze jsme s ODS nasli spolecnou rec a jenom tak se kockujeme.

Jakub S. 11.12.2008 12:57

Re: Rozumím tomu dobře?

R^:-D

huanghe 11.12.2008 10:38

Re: Rozumím tomu dobře?

presne tak to je... ostatne v najemni smlouve je rovnez to, ze Incheba proinvestuje /za najem 1 CZK/ nekolik set milionu....coz se nestalo ani nestane

Emi 11.12.2008 12:50

Re: Rozumím tomu dobře?

Alexander Rozin koupil se souhlasem magistrátu od banky státní dvoumiliardový dluh po Československé výstavě za desetinu jeho hodnoty a získal tím pár desítek zchátralých sezonních staveb, které po akci zůstaly v areálu holešovického Výstaviště. Čerstvě zakoupené stavby vzápětí od Incheby koupilo město Praha - za tři sta dvacet milionů korun. Na této nepochopitelné transakci vydělal Rozin okamžitě sedmdesát milionů korun. A dál to bylo ještě lepší. Město mu totiž nezaplatilo v hotovosti. Místo toho pronajalo Inchebě celé Výstaviště - na dvacet let za šedesát milionů ročně - a dluh měl být umazán pětiletým nájmem. V roce 2003 to šlo ještě dál. Incheba se podle našeho zmíněného zdroje v podniku obrátila prostřednictvím Kočky na jeho přítele z magistrátu Paroubka. O čem jednali, není jasné, ale známý je výsledek: nová smlouva o šedesátiletém pronájmu Výstaviště Inchebě. Roční nájem klesl na deset milionů. Podle tohoto nájemního kalendáře nebude platit Incheba třicet let pronájem, respektive bude jej strhávat městu za nákup bezcenných barabizen. Roční příjem z provozu Výstaviště se pohybuje kolem šedesáti až sedmdesáti milionů korun, za třicet let jsou to dvě miliardy do kapsy Rozina a dalších zainteresovaných podnikavců kolem tohoto kšeftu.

Krátká současná návštěva Výstaviště ukáže, že většina budov koupených magistrátem už nestojí, některé shořely, jiné prostě spadly, takže město vlastně nic nekoupilo, peníze Inchebě darovalo. "Ten majetek měl minusovou hodnotu už v době, kdy město baráky kupovalo,"  Rozin, ruský podnikatel má dnes prakticky zadarmo v kapse šedesátiletý nájem na pražskou plochu, kde se roční příjem z provozu pohybuje kolem sedmdesáti milionů korun. V tomto obchodu se velmi angažoval na straně Incheby Václav Kočka a na straně magistrátu jeho přítel Jiří Paroubek. Stačí jen dodat, že magistrát zastupovala při podepisování smluv právní kancelář Miroslava Jansty, advokáta velmi úzce spojeného s penězi a projekty sociální demokracie

Jakub S. 11.12.2008 13:02

Re: Rozumím tomu dobře?

Rozumíš tomu dobře, ano... jenže je nám to p*d platné.


Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...