Úterý 11. května 2021svátek má Svatava 14 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

Incheba si diktuje podmínky

Situace okolo dostavby vyhořelého Průmyslového paláce graduje. Proti sobě už teď otevřeně stojí radnice a Incheba – společnost, která si od magistrátu prostory Výstaviště pronajímá. Předmět sporu? Dodatek ke smlouvě na pronájem. Jeho podpisem se měla Incheba zavázat k financování dostavby shořelého levého křídla. Nejdříve slibovala, že ho podepíše okamžitě. Nyní ale s podpisem otálí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
OBČAN EMILOVI 18.12.2008 12:03

Re: Buzerovat ruske firmy je trendy

Vaše informace k pohybu transakcí mezi Inchebou a Magistrátem a dalších citovaných položek odpovídá jak realitě tak informacím, které průběžně i od záplav v r. 2002  vyplouvaly. Pokládám je celkem za důvěryhodné. Celý prapodivný smluvní vztah s Inchebou a městem je jen dalším důkazem, že je třeba, aby vysocí úředníci byli plně právně zodpovědni za uzavírání nejen obchodních smluv a nesli i po letech právní důsledky svých rozhodnutí, která poškozují město, nebo stát , nebo jednotlivce - potažmo všechny daňové poplatníky. Ano víme, ono se prostě nechce. Jsme stále ve fázi, kdy se ti, co rozhodují - kapitalizují. Je s podivem, co ekonomický systém vydrží navzdory vládám, nešťastným pokusům o politicko-ekonomická rozhodnutí a obohacováním se těch, kteří byli strukturami vyneseni na místa, umožňující transakce s finančními toky. Jak jde o funkce opravňující k rozhodování o financích, jsou jednotni a semknuti, bez ohledu na stranické složení zúčastněných. Společná tajemství neznají proklarovaných ideo-stranických rozdílů, když cinkaj prachy. A kdo dostal málo, nebo nic, ať raději pomlčí. Studené jsou vody v přehradách Vltavy.

Možná že Rozin, nakonec  uražen, popadne vyplacenou pojistku, zažaluje stát o zmařené příjmy a rádoby investice a odtáhne jinam se zdviženým prostředníkem levé ruky směrem k nám všem. Nebo to bude jinak.? Před týdnem sbalila cizinecká na Výstavišti všechny dělníky, kteří upravovali základy po shořelém křídle, aby na ně Incheba postavila jakousi další provizorní haluznu. Neměli doklady a stavba prý nemá dosud stavební povolení. Zbyly po nich jen poházené lopaty a košťata.Před palácem se třese hnusná prázdná montovaná hala s prověšeným zastřešením. Kdo už tohle zarazí, než se zase něco stane? Jak to bude dál, uvidíme. Kdeco se změní, jen čas, ztráty a kolotoče se budou točit jistě dál........................

ESTETIK 13.12.2008 18:54

Re: MAGISTRÁTE, KONEJ UŽ !

PLne souhlasim a dekuji za clanek.ESTETIK

legienazdar 11.12.2008 19:31

Re: ODS je v posledním tažení, trápí se a čeká na ránu z milosti

protože jste prasata

Jakub S. 11.12.2008 13:02

Re: Rozumím tomu dobře?

Rozumíš tomu dobře, ano... jenže je nám to p*d platné.

Jakub S. 11.12.2008 13:01

Re: MAGISTRÁTE, KONEJ UŽ !

To není  s l o v e n s k á  firma, kamaráde... viac nie, boha jeho! Rússkaja, znáješ?

Jakub S. 11.12.2008 12:59

Re: Kočky mají vše pod kontrolou, ONI jsou v Praze pánem.

No zvonku to tak vyzerá, naotaj... Kurňa, to už jsme na Sicilii? To šlo rychle!

Hergot, eště že umím celkem italsky. To se bude hodit!!

Krysa 11.12.2008 12:58

?

Když je vlastník debil a nepojistí si majetek, tak by se měl chovat trošku jinak, než se chová že.. Nechápu kde město bere tu drzost si takhle otvírat hubu.

Jakub S. 11.12.2008 12:57

Re: Rozumím tomu dobře?

R^:-D

Emi 11.12.2008 12:57

Re: Buzerovat ruske firmy je trendy

Většině smrtelníků velká voda bere, Alexanderu Rozinovi ale v rozbouřených vlnách povodně připlavaly dvě miliardy korun. Ne úplně samy od sebe: darovala mu je pražská radnice.. A co zaráží, jsou jména spojená s tou transakcí: Jiří Paroubek, jeho přítel a neoficiální poradce Václav Kočka, advokát Miroslav Jansta, ale třeba také současný pražský primátor Pavel Bém. Vše se točí kolem pražského Výstaviště v Holešovicích. To místo je jakýmsi styčným bodem, ve kterém je nějak zainteresována řada lidí jmenovaných v proslulé zprávě policisty Jana Kubiceho. Václav Kočka, muž obtěžkaný v Kubiceho zprávě podezřením z přípravy mafiánských vražd, není jen dlouholetým přítelem někdejšího ekonomického náměstka na pražské radnici Jiřího Paroubka, ale také asistentem ředitele Incheby. A člověkem, který podnikatelům na Výstavišti rozdává většinu karet.

Alexander Rozin koupil se souhlasem magistrátu od banky státní dvoumiliardový dluh po Československé výstavě za desetinu jeho hodnoty a získal tím pár desítek zchátralých sezonních staveb, které po akci zůstaly v areálu holešovického Výstaviště. Čerstvě zakoupené stavby vzápětí od Incheby koupilo město Praha - za tři sta dvacet milionů korun. Na této nepochopitelné transakci vydělal Rozin okamžitě sedmdesát milionů korun. A dál to bylo ještě lepší. Město mu totiž nezaplatilo v hotovosti. Místo toho pronajalo Inchebě celé Výstaviště - na dvacet let za šedesát milionů ročně - a dluh měl být umazán pětiletým nájmem. V roce 2003 to šlo ještě dál. Incheba se podle našeho zmíněného zdroje v podniku obrátila prostřednictvím Kočky na jeho přítele z magistrátu Paroubka. O čem jednali, není jasné, ale známý je výsledek: nová smlouva o šedesátiletém pronájmu Výstaviště Inchebě. Roční nájem klesl na deset milionů. Podle tohoto nájemního kalendáře nebude platit Incheba třicet let pronájem, respektive bude jej strhávat městu za nákup bezcenných barabizen. Roční příjem z provozu Výstaviště se pohybuje kolem šedesáti až sedmdesáti milionů korun,

Emi 11.12.2008 12:50

Re: Rozumím tomu dobře?

Alexander Rozin koupil se souhlasem magistrátu od banky státní dvoumiliardový dluh po Československé výstavě za desetinu jeho hodnoty a získal tím pár desítek zchátralých sezonních staveb, které po akci zůstaly v areálu holešovického Výstaviště. Čerstvě zakoupené stavby vzápětí od Incheby koupilo město Praha - za tři sta dvacet milionů korun. Na této nepochopitelné transakci vydělal Rozin okamžitě sedmdesát milionů korun. A dál to bylo ještě lepší. Město mu totiž nezaplatilo v hotovosti. Místo toho pronajalo Inchebě celé Výstaviště - na dvacet let za šedesát milionů ročně - a dluh měl být umazán pětiletým nájmem. V roce 2003 to šlo ještě dál. Incheba se podle našeho zmíněného zdroje v podniku obrátila prostřednictvím Kočky na jeho přítele z magistrátu Paroubka. O čem jednali, není jasné, ale známý je výsledek: nová smlouva o šedesátiletém pronájmu Výstaviště Inchebě. Roční nájem klesl na deset milionů. Podle tohoto nájemního kalendáře nebude platit Incheba třicet let pronájem, respektive bude jej strhávat městu za nákup bezcenných barabizen. Roční příjem z provozu Výstaviště se pohybuje kolem šedesáti až sedmdesáti milionů korun, za třicet let jsou to dvě miliardy do kapsy Rozina a dalších zainteresovaných podnikavců kolem tohoto kšeftu.

Krátká současná návštěva Výstaviště ukáže, že většina budov koupených magistrátem už nestojí, některé shořely, jiné prostě spadly, takže město vlastně nic nekoupilo, peníze Inchebě darovalo. "Ten majetek měl minusovou hodnotu už v době, kdy město baráky kupovalo,"  Rozin, ruský podnikatel má dnes prakticky zadarmo v kapse šedesátiletý nájem na pražskou plochu, kde se roční příjem z provozu pohybuje kolem sedmdesáti milionů korun. V tomto obchodu se velmi angažoval na straně Incheby Václav Kočka a na straně magistrátu jeho přítel Jiří Paroubek. Stačí jen dodat, že magistrát zastupovala při podepisování smluv právní kancelář Miroslava Jansty, advokáta velmi úzce spojeného s penězi a projekty sociální demokracie

kampelicka 11.12.2008 12:41

Re: Buzerovat ruske firmy je trendy

Bem nic ?

Mejla 11.12.2008 12:13

Kočky mají vše pod kontrolou, ONI jsou v Praze pánem.

.

fero 11.12.2008 12:08

Re: Vypovědět a hned

Pokud shoří pronajímaná věc, shoří svému vlastníkovi. Nájemce za škodu odpovídá, jen pokud škodu zavinil. To se neprokázalo, Kočky za ruku nechytili.

Takže vypovězení smlouvy půjde Inchebě na ruku. Zkasíruje pojistku a zbaví se závazků.

milkom 11.12.2008 12:08

Re: Vypovědět a hned

Místo paláce tam dají odpovídající počet maringotek a zbytek pojistky si můžou nechat...

milkom 11.12.2008 12:03

Re: každý trouba dnes ví, že když si vezme do nájmu auto,

Jenže se musí s nějakou hotovostí z pojistky počítat taky na novej kolotoč pro Kočkovy... ;-)

Martin 11.12.2008 12:01

Vypovědět a hned

Nevím, jak je to z hlediska práva, ale přijde mi úplně postavené na hlavu, abych si něco pronajal, pojistil to a když to shoří, tak vyinkasoval pojistku a místo v případě neshody s majitelem opustil. ta pojistka se vztahuje na ten palác, který oni si pronajali a v případě skončení nájemní smlouvy jsou povini ho městu vrátit. když měli pojistku a shořel jim, tak můžou být jedině rádi, že nebudopu dostavbu platit ze svého. Jestli si hodlají diktovat nějaké podmínky, tak okamžitě vypovědět a žalovat inchebu i pojiš´tovnu o náhradu škody. Jinbak je to skvělej džob. Můžete si jít pronajímat baráky, po podpisu nájemní smlouvy si uzavřete pojsitku a doufejte, že barák shoří. pokjud ano, dostanete peníze v hodntoě baráku, aniž byste někdy nějaký vlastnili. To je nový skvělý socdemácký tunel.

Major Milda 11.12.2008 11:56

Re: ODS je v posledním tažení, trápí se a čeká na ránu z milosti

Proč bysme se snižovali na vaši úroveň a ryly držkou v modrých pomejích 8-o

Major Milda 11.12.2008 11:55

Melčák s Pohankou se budou smažit v pekle, už štípu polínka

Modráci s vámi to jde čím dál rychleji do (Y)

http://www.novinky.cz/clanek/156498-poslanec-pohanka-slozi-mandat.html

Stačilo to vzít na Pohanku trochu silou, že Kaťuško ;-D

obava 11.12.2008 11:48

Re: Rozumím tomu dobře?

a přidat k tomu čestnost,a mozek...

obava 11.12.2008 11:46

Re: MAGISTRÁTE, KONEJ UŽ !

Jenže Incheba,to jsou mafiáni........Nezastaví se ani před vraždou, to si myslím já...

Občan 11.12.2008 11:44

Re: Buzerovat ruske firmy je trendy

Vyjádřit by se měl Paroubek...k té smlouvě a další tehdejší radní....prej je ta smlouva o pronájmu výstaviště Slovákům na 60 let ! Jestli to tak je, to budou všichni dávno po smrti, a furt bude platit ???Víte o tom někdo něco?

kampelicka 11.12.2008 11:37

Re: Buzerovat ruske firmy je trendy

Clovece vubec nejses blbej .:-)

dupro 11.12.2008 11:34

každý trouba dnes ví, že když si vezme do nájmu auto,

platí jeho pojistné, ale pojistné plnění v případě škodní události dostane jeho pronajímatel.

Z toho plyne poučení - na pražském magistrátu nesedí žádní troubové;-)

Občan 11.12.2008 11:28

MAGISTRÁTE, KONEJ UŽ !

Tady v Čechách, ať jsme, jací jsme, si ale nikdy nezvykneme na tahanice okolo církevních majetků, na zplundrované historické památky i architektonické skvosty, kterými naše země doslova oplývá - a to nejen v Praze, ale i v kdejaké zapadlé vísce. Vnitřně cítíme, že je to součást našich kořenů. Slovenská Incheba si pronajala v Praze takovou dominantu a architektonickou cennost za účelem svých výdělků - budiž. Veletrhy se zde provozovaly již dříve, celkem pochopitelně jako nejvhodnější způsob využití tak rozsáhlého objektu.Ale kde je zodpovědnost Incheby, že budovu a svěřené části areálu kolem Průmyslového paláce nejen řádně neudržovala, že budova trpěla pořádáním veletrhů, ale dokonce tento nájemce dopustil, že nám tato památka nakonec rovnou shořela. Na to si tu nezvykneme. Vždyť to není tak dávno, kdy právě pod jejich správou areálu Výstaviště podivně shořelo nákladné a zajímavé dřevěné divadlo Globe. Jen díky hasičům se tehdy nevznítila vedle stojící budova s Maroldovým panorama a hasily se i krásné letité stromy v blízké Stromovce. Požáry pronásledují Výstaviště již řadu let. Vzpomeňme na Bruselský pavilon v 80.tých letech. Co se nehodí, ať shoří? Ať si Incheba odtáhné zpátky na Slováč. MAGISTRÁTE KONEJ, KDYŽ UŽ JSI PŘEDTÍM DOPUSTIL TAK PODIVNĚ SMRADLAVOU SMLOUVU S INCHEBOU, O KTERÉ OD SAMÉHO ZAČÁTKU SÁM POCHYBUJEŠ !

dupro 11.12.2008 11:28

Re: ODS je v posledním tažení, trápí se a čeká na ránu z milosti

no, jestli za těmi černými dušemi přijdou zase bafuňáři z ČSSD s tisícovkou v dlani, bude to mít ODS opět těžké.

poldik 11.12.2008 11:23

Boom právníků.

Zajímalo by mne,kolik Prahu ročně stojí právní zabezpečení,včetně externistů a jaké postihy za nekvalitní smlouvy uplatnila.Za nekvalitní práci je postih na místě ale ten platí jenom pro chudé a bezbrané.

Major Milda 11.12.2008 11:17

ODS je v posledním tažení, trápí se a čeká na ránu z milosti

Tak jsem se včera v hospodě při placení párku, několika piv a 8 panáků vodky snažil přesvědčit vedoucího ať to napíše na modrého velrybáře, ale on že místní kongres ODS už byl. ;-(

http://zpravy.idnes.cz/stovky-delniku-vstoupily-do-ods-za-pivo-a-obed-fq0-/domaci.asp?c=A081210_230932_domaci_dp

Jen by mě zajímalo kolik nových členů ODS bude ve volbách volit ODS ;-D

Horal 11.12.2008 11:12

Podivnost

Naprosto obvyklé je, že majitel nemovitosti ( zapsaný v KÚ) má podepsanou smlouvu s pojišťovnou . V případě pojistného plnění toto inkasuje majitel nemovitosti. Náklady na pojistné jsou jednou z částí nákladů, které se promítají do ceny za pronájem.

Je naprosto nestardantní, aby  nájemce nemovitosti měl sjednanou smlouvu s pojišťovnou pro případ škodní události .

Zavání to levotou.

Petr 11.12.2008 10:53

Hoří má panenko!

Tak Incheba trucuje, nechce se jí investovat. Taky proč když výstavbu nového křídla Průmyslového paláce můžeme zaplatit my všichni a penízky z pojistky by si mohla ponechat? Více zde: http://www.webvize.cz/play.php?vid=377

3směsi 11.12.2008 10:49

Re: Rozumím tomu dobře?

Rozumím tomu dobře? Že když by se ten nájemní vztah třeba neukončil, tak může Incheba přistavit na vyhořelé místo stan a zbytek od pojišťovny shrábnout?............Pavel Bém po návratu z Himalájí : "Jsem připraven zase pracovat jako vždy, takový jsem prostě, 16, 17, 18 hodin denně, sedm dní v týdnu.Jiný cíl nemám, než věnovat se naplno naší krásné matičce." Možná to chtělo hodinku přidat.


Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...