Dvacet devět kilogramů těžký modul MIP (Moon Impact Probe), jeden z jedenácti pokusných přístrojů na palubě Čandrájan-1, se od mateřské družice oddělil ve výšce 100 km nad povrchem. Do Měsíce narazil po zhruba půlhodinovém letu v pátek večer. Místo dopadu leží u kráteru Shackleton poblíž měsíčního jižního pólu.
V poslední fázi se zažehly motory, které měly změkčit dopad, ovšem s tím, že by sonda náraz vydržela, se nepočítalo, neboť měsíční gravitace její rychlost zvýšila až na 1,69 kilometru za sekundu, tedy na 6100 km/h.
Během sestupu sonda MIP pořizovala záběry Měsíce a odesílala je k satelitu Čandrájan-1 (ve starém sanskrtu „měsíční plavidlo“). Odtud pak data putovala do kosmického střediska v jihoindickém Béngalúru. Družice Čandrájan-1 má měsíční povrch mapovat další dva roky. Jde o první etapu dlouhodobého programu, na jehož konci by na měsíční povrch měla došlápnout noha indického kosmonauta. K tomu by podle plánů Indické vesmírné výzkumné agentury (ISRO) mělo dojít už v roce 2020. Ve stejném roce se na Měsíc chtějí vrátit Američané.