Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Lidé berou útokem školní jídelny, najedí se tu i za 80 korun. Nekalá konkurence, bouří se hospodští


Ilustrační foto | foto: ČTK

Premium
Zatímco cena poledního menu se v restauraci pohybuje průměrně kolem 140 korun, ve školní jídelně se takzvaný cizí strávník naobědvá asi za 80 korun, včetně polévky, hlavního jídla a nápoje. Není proto divu, že poptávka po stravování v jídelnách ze strany veřejnosti roste.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

„Zaznamenali jsme nárůst asi o deset procent. Chodí k nám lidé z okolních kanceláří, ale i důchodci, kteří si teď často berou i více jídel na víkend. Mají možnost si je nechat vakuově zabalit, vyplatí se jim to. Chodí k nám asi sto lidí zvenku,“ řekl serveru Lidovky.cz ředitel základní školy v Brně Petr Punčochář. Hlavní jídlo včetně polévky a nápoje vyjde na 85 korun.

Vyšší zájem v poslední době zaznamenala také základní škola v obci Chýně nedaleko Prahy, kde je možné se naobědvat za 94 korun. „Máme tady jak důchodce, tak lidi, co pracují z domova i z kanceláře, ale převážně jde o maminky na mateřské dovolené,“ sdělila serveru Lidovky.cz vedoucí školní jídelny Miroslava Turská.

To se ale nelíbí hostinským a provozovatelům restaurací. Podle Asociace restaurací a hotelů ČR (AHS ČR) by měla školní jídelna poskytovat stravování jenom potřebným.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se