Inter zalezl, pak se otřepal

Náskok do odvety osmifinále Ligy mistrů si včera dokázali vytvořit jen fotbalisté Arsenalu

PRAHA Prvnímu střetu fotbalových gigantů v osmifinále Ligy mistrů bezbrankové skóre neslušelo. Kdo sledoval včerejší střetnutí Interu Milán, který hostil Manchester United, ten se musel divit, proč během 90 minut nepadl žádný gól. Víc líto to muselo být United, kteří rozehráli především v první půli jednoznačnou partii. „Snad se nám to příště nevrátí,“ obával se kouč Alex Ferguson.

Zvlášť Cristiano Ronaldo jako nejčastěji střílející hráč soutěže zkoušel pozornost domácího brankáře Césara chvílemi velmi intenzivně. Ať už z několika přímých kopů, nebo důraznou hlavičkou po rohu Giggse. I kapitán Manchesteru se ocitl v další stoprocentní pozici jen sám před gólmanem. Opět bez efektu.

Poločasová přestávka všechno změnila. Inter se otřepal a v souboji vedoucích týmů italské a anglické ligy převzal iniciativu. Třeba Adrianova rána přeletěla těsně břevno soupeřovy branky, ostatní pokusy dopadly stejně a Van der Sar zůstal nepřekonaný.

Jisté tedy není nic kromě toho, že rozhodnutí přinese až za dva týdny odveta na Old Trafford.

Atlético i s Ujfalušim dvakrát ztratilo náskok To ve zbývajících třech zápasech se zápis ve střeleckých statistikách objevil.

Gólově nejbohatší podívanou nabídlo utkání Atlétika Madrid, které dvakrát vedlo nad Portem. V domácí obraně odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši. Ani on nepomohl náskok udržet a se spoluhráči do Portugalska pocestuje s remízou 2:2.

Jen 23 minut scházelo a Lyon mohl doma porazit Barcelonu. Po většinu utkání totiž vedl po báječně zakrouceném přímém kopu v podání Juninha. O vyrovnání se v druhé půli postaral francouzský kanonýr Thierry Henry.

Londýnskému Arsenalu se sice v domácí soutěži nedaří, na evropské scéně ale jako jediný slavil vítězství. Proti AS Řím k tomu stačila penalta, kterou v prvním poločase proměnil Robin van Persie.

***

Výsledky osmifinále Ligy mistrů Atlético Madrid - FC Porto 2:2 (3. Maxi, 45.+2 Forlán - 22. a 72. Lisandro), Lyon -FC Barcelona 1:1 (7. Juninho -67. Henry), Arsenal - AS Řím 1:0 (37. Van Persie z pen.), Inter Milán - Manchester United 0:0.

Dnešní program (od 20.45): Chelsea - Juventus Turín (ČT 2), Real Madrid - FC Liverpool (ČT 4), Bayern Mnichov -Sporting Lisabon, Villarreal -Panathinaikos Atény