Čtvrtek 4. března 2021svátek má Stela 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Islámský stát hrozí už i Česku. Jste v ‚koalici ďáblů‘, vzkazuje v novém videu

Země, které tvoří „koalici ďáblů“ proti Islámskému státu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Země, které tvoří „koalici ďáblů“ proti Islámskému státu. | foto: TwitterReprofoto

PRAHA Radikální organizace Islámský stát (IS) prý nově zařadila ve svém nejnovějším propagandistickém videu Českou republiku mezi své úhlavní nepřátele v "koalici ďáblů".

Extremisté vyhrožují odvetnými opatřeními alianci 60 zemí, jejichž vlajky se v záznamu objevují. Snímek, jehož pravost se stále ověřuje, zveřejnil panarabský deník Al-Haját a po něm jej převzaly západní weby.

„Sčítáme vaše prapory. Podle našeho proroka jich bude 80. Pak vás nakonec sežehnou plameny války na pahorcích smrti,“ říká v záznamu hlas, který se zjevně inspiroval tónem, jakým se informuje o filmových novinkách.

„Je to propaganda. Nemyslím si, že by Česku po dnešku hrozilo vyšší riziko teroristického útoku než dříve,“ řekl serveru Lidovky.cz bezpečnostní expert Josef Kraus. Celý rozhovor s ním můžete číst ZDE.

„Shromažďujte své spojence. Kujte proti nám pikle a neskýtejte nám čas k oddechu. Náš spojenec je ale největší. Je to Bůh a všechna sláva patří jemu,“ dodává se v komentáři, podle kterého zvyšování počtu nepřátel bude v bojovnících IS jen znásobovat jejich víru.

„Nic nesmíme podcenit“

„Česká republika je už několik let součástí mezinárodní koalice, která aktivně bojuje proti Islámskému státu. Není důvod se divit, že si toho islamističtí radikálové všimli. Nic nesmíme podcenit, včetně tohoto prohlášení. Policie a tajné služby mu budou věnovat odpovídající pozornost," okomentoval nové video islamistů premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Ve skupině údajné satanské koalice jsou fakticky všechny země NATO a státy arabské koalice, která se podílí na leteckých operacích proti IS. Zařazeno je mezi nimi i Rusko nebo Čína. Video bylo zveřejněno v několika jazykových mutacích, v angličtině a zřejmě i ve francouzštině, ruštině a turečtině.

Ministr vnitra Milan Chovanec na údajné vyjádření Islámského státu reagoval na twitteru slovy, že „není hanbou být na seznamu nejvyspělejších zemí světa“. Dodal, že „tato válka se zákeřným a fanatickým terorismem nám je vnucená“ a dodal, že ji vyhrajeme. Mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček k zařazení do „koalice ďáblů“ podotkl, že „jsme v dobrém klubu“. Prezident Miloš Zeman je známým kritikem islámských teroristů, nevyhýbá se ani kritice islámu.

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...