Čtvrtek 26. listopadu 2020svátek má Artur -2 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku

Ištvan povede svůj boj s mečem v ruce až do konce, říká advokát

Skandální rozhodnutí či logický krok vrchního státního zastupitelství. Tak hodnotí zahájení trestního stíhání vůči bývalému premiérovi Petru Nečasovi odborníci na ústavní a trestní právo. Shodují se v jednom: rozhodnutí stíhat Nečase za "trafiky" poslanců je překvapivé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Bárta 13.2.2014 9:16

Re: Pro ty , kteří stále

Ano, je to jinak. Jeden státní zástupce začal dělat politiku, kterou evidentně ani nevystudoval, takže o základních principech nemá ponětí. Se svými názory se uplatní někde v diskuzi v Poslanecké sněmovně, ale ne na místě státního zástupce. A pokud bychom ho měli brát na vteřinu vážně, tak se ptám, proč běhá po svobodě největší český trafikant, kterého se ČSSD zbavila stejnou dohodou směrem do Bruselu, a to bývalý nepohodlný premier Špidla !!!

P. Čech 13.2.2014 9:49

Re: Pro ty , kteří stále

Jen se ptejte! Máte pravdu v tom, že se ČSSD zbavila pana Špidly tak, že jej nechala zvolit do EP Udělala to však "elegantně". Nechala jej naším volebním systémem zvolit. Pak už proti tomu nelze nic namítat, lze s tím jen nesouhlasit. Z toho si ovšem ČSSD nic nedělá, protože nemusí.

P. Bárta 13.2.2014 10:22

Re: Pro ty , kteří stále

Pane Čechu, přestaňte lhát. Špidla šel jako  eurokomisař, a to je NEVOLENÁ FUNKCE, JMENOVANÁ a už vůbec ne do EP, ale do  EK .Vaše citace české ústavy jsou tedy ve světle vaší argumentace sněšné ! Tady to máte černé na bílém http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_%C5%A0pidla

P. Čech 13.2.2014 8:48

Re: Pro ty , kteří stále

Pane Bárto, Německo je dnes dozajista demokratičtější zemí než Česká republika, nicméně když řeknu, že jedna je více než nula, neznamená to, že jedna rovná se sto. Pokud vezmeme definici demokracie obecně, tedy demokracie je demos krates - vláda občanů. potom jediné dvě země v Evropě, které bude možno nazvat demokratickými  jsou Švýcarsko a Lichtenštejnsko. Ostatní evropské země se k demokracii více či méně blíží, zatímco Česká republika si o ní může nechat jen zdát. Ono totiž se nesmí zaměňovat demokracie za svobodu. Přiznávám, že oproti době před listopadem 1989 zde máme mnohem vyšší míru svobody, to ovšem ještě neznamená, že zde máme demokracii. Je to totiž stejné jako skutečnost, že existence parlamentu ještě není důkazem toho, že jde o parlamentní demokracii. Ono totiž jde o to, kdo ten parlament ovládá. Zda je to většina občanů, nebo jeden občan a nebo vždy menšinové politické strany.Kromě prvního příkladu to jsou tuhé diktatury menšin.

P. Bárta 13.2.2014 9:03

Re: Pro ty , kteří stále

četl jste dobře, o čem je téma?  O pochybnostech, zda  takzvané přidělování trafik, což není nic jiného, než rozdělování moci demokratickou většinou, je legální či nikoli. 

V sousedním Německu , jak vidno, běžná praxe, ostatně logicky.

P. Čech 13.2.2014 9:43

Re: Pro ty , kteří stále

V demokratické zemi, demokratická většina nerozděluje moc.  Podle zákonů této země ona demokratická většina tuto moc sama má. A nemůže ji mít nikdo jiný. Mluvím o moci zákonodárné, výkonné a soudní. Tato demokratická většina ovšem může pověřit své zástupce prováděním této své moci a to na všech třech úrovních. Pod pojmem "své zástupce" rozumím fyzické osoby, většinově a zcela svobodně zvolené. Tedy zástupcem většiny občanů se nomohou stát žádné menšinové spolky občanů.

P. Bárta 13.2.2014 10:28

Re: Pro ty , kteří stále

Ale ano, demokracie je diktatura většiny a vítěz voleb rozděluje funkce, protože jen tak může prosadit svoje politické cíle.  Kdyby tomu tak nebylo, jsou na funkcích členové TOP 09 ,ODS a KSČM.  Vidíte je snad někde?

J. Denemark 13.2.2014 8:22

Když jsem včera v událostech viděl Bendu...

...jak se s extrémně vypoulenýma očkama zajíkal, až se málem udusil a na druhé straně paní MS Válkovou, která si ho s úsměvem dávala, bylo jasné, že právě sledujeme premiéru nové satirické komedie "Modrá myš, která řvala".)

J. Venc 13.2.2014 8:25

uvědomujete si doufám

... že zvítězí-li nějaká z těch právních konstrukcí pana Ištvána bude dalším kriminalizovaným s největší pravděpodobností pan Sobotka ? :)

M. Komárek 13.2.2014 8:26

Re: uvědomujete si doufám

:-)

P. Vaníček 13.2.2014 8:35

Re: Když jsem včera v událostech viděl Bendu...

Soudruhu D. alias troubo,soudružka členka KSČ Válková Ti nevadí? Ta stará ježibaba už měla být v šaškárně i s tou trhovkyní Benešovou!

J. Denemark 13.2.2014 9:49

Nevadí...dál?

...

V. Grycz 13.2.2014 8:21

Je to otřesné,

že právníci považují poslanecký mandát za něco jako třeba ledničku s kterou se dá kšeftovat. Z jejich logiky vyplývá, že poslanecký mandát jde směnit za cokoliv a voličům po tom nic není.

F. Skuplík 13.2.2014 8:07

Když se jedná o obranu modrého ptáka

tak je dobrý i komunista Ortman. Komunista obhajuje komunistobijce!!!

M. Komárek 13.2.2014 8:07

Nebyl bych moc překvapen,

kdyby Ištvan nakonec skončil na psychiatrii. Podle mě tam patří už dávno ...

J. Denemark 13.2.2014 8:13

Tak budete mít se Skuplíkem konečně kamaráda.)

...

P. Čech 13.2.2014 7:54

Jak to tedy je?

Vzdá-li se poslanec svého mandátu příslibem, že

se stane členem dozorčí rady (podle mého soudu funkce nevýznamné), tak

tomu já neříkám žádné uplácení. To je standardní politická praktikaVezmeme-li na druhé straně definici pojmu uplácení či korupce,vyplývá z toho logicky, že standardní politickou praktikou v ČR je právě to uplácení a korupce.A opět z toho logicky vyplývá, že obecný požadavek na odstranění korupce znamená jedině zásadní změnu politického systému ve státě. Změnu politického systému směrem k vládě a moci většinové vůle občanů na úkor zrušení vlády a moci politických stran nad občany.

S. Cesky 13.2.2014 7:27

Ištván se chtěl zviditelnit před zrušením

vrchního státního zastupitelství.Myslím,že by měl dostat pokutu za zbytečná vzetí do vazby.Myslím,že je to pozůstatek komunistických dob,kdy v Olomouci byl vojenští soudci-stejně pitomí,kteří se pouze přetransformovali (česky přejmenovali)...

J. Venc 13.2.2014 7:52

Re: Ištván se chtěl zviditelnit před zrušením

... transformovat a přejmenovat není tak úplně totéž :)

J. Kodeš 13.2.2014 7:04

ORTMAN

Neúspěšný komunista v roli obhájců špinavosti=jardo,tak dále až za hrob lenina.


Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...