Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -11 °C sněžení Předplatné LN

Diskuse k článku

Ištvan povede svůj boj s mečem v ruce až do konce, říká advokát

Skandální rozhodnutí či logický krok vrchního státního zastupitelství. Tak hodnotí zahájení trestního stíhání vůči bývalému premiérovi Petru Nečasovi odborníci na ústavní a trestní právo. Shodují se v jednom: rozhodnutí stíhat Nečase za "trafiky" poslanců je překvapivé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 13.2.2014 9:22

Co máte pořád s tou půdou parlamentu, volové ?

Cožpak poslanci jinam nesmějí ? Dzp.

P. Bárta 13.2.2014 9:16

Re: Pro ty , kteří stále

Ano, je to jinak. Jeden státní zástupce začal dělat politiku, kterou evidentně ani nevystudoval, takže o základních principech nemá ponětí. Se svými názory se uplatní někde v diskuzi v Poslanecké sněmovně, ale ne na místě státního zástupce. A pokud bychom ho měli brát na vteřinu vážně, tak se ptám, proč běhá po svobodě největší český trafikant, kterého se ČSSD zbavila stejnou dohodou směrem do Bruselu, a to bývalý nepohodlný premier Špidla !!!

J. Podivný 13.2.2014 9:07

Proč s tím Ištván přišel až teď

Myslím, že proto, že se v Itálii u soudu řeší podobný případ ohledně Berlusconiho a Ištván chce poukázat, že jinde politiky za tohle stíhají.

http://www.lidovky.cz/zacal-proces-s-berlusconim-v-pripadu-uplaceni-senatora-pg5-/lide.aspx?c=A140211_221937_lide_vam

Jinak Nečasův advokát si může mluvit co chce, důležité je až rozhodnutí soudu. A já doufám, že dá za pravdu žalobci, poněvadž to korupce byla a veřejné mínění to tak s velkou převahou rovněž vnímá.

P. Bárta 13.2.2014 9:03

Re: Pro ty , kteří stále

četl jste dobře, o čem je téma?  O pochybnostech, zda  takzvané přidělování trafik, což není nic jiného, než rozdělování moci demokratickou většinou, je legální či nikoli. 

V sousedním Německu , jak vidno, běžná praxe, ostatně logicky.

P. Čech 13.2.2014 9:01

Re: Pro ty , kteří stále

Je to trochu jinak, pane Bárto. Podle Ústavy ČR, čl.62, odst. k, prezident republiky jmenuje členy bankovní rady ČNB. Je-li kdokoliv takovým členem jmenován, nemůže se jednat o korupci. V žádném zákoně však naopak není psáno, že premiér dosazuje někoho do funkcí ve státních podnicích. A o tom je celá debata o "trafikantech". Pan Rusnok trafikantem není, ikdyž se to může nezasvěcenému zdát. Konečně je už třeba začít se řídit textem ústavy a nesnažit se ubírat prezidentovi jeho ústavní pravomoci a to vymýšlením nějakých zvyklostí či dokonce "duchů ústavy". Prezident republiky má výhradní pravomoc jmenovat premiérem kohokoliv uzná za vhodné a nic nikde neříká něco o tom, že by to měl být nějaký předseda nějaké politické strany. Neříká to ani ústava, ani žádný jiný ústavní zákon. Hloupě o tom žvaní pouze politici, kteří by rádi uzmuli prezidentovi poslední reálné pravomoci, aby se sami mohli stát diktátory, jimiž ostatně jsou již nyní.

P. Čech 13.2.2014 8:48

Re: Pro ty , kteří stále

Pane Bárto, Německo je dnes dozajista demokratičtější zemí než Česká republika, nicméně když řeknu, že jedna je více než nula, neznamená to, že jedna rovná se sto. Pokud vezmeme definici demokracie obecně, tedy demokracie je demos krates - vláda občanů. potom jediné dvě země v Evropě, které bude možno nazvat demokratickými  jsou Švýcarsko a Lichtenštejnsko. Ostatní evropské země se k demokracii více či méně blíží, zatímco Česká republika si o ní může nechat jen zdát. Ono totiž se nesmí zaměňovat demokracie za svobodu. Přiznávám, že oproti době před listopadem 1989 zde máme mnohem vyšší míru svobody, to ovšem ještě neznamená, že zde máme demokracii. Je to totiž stejné jako skutečnost, že existence parlamentu ještě není důkazem toho, že jde o parlamentní demokracii. Ono totiž jde o to, kdo ten parlament ovládá. Zda je to většina občanů, nebo jeden občan a nebo vždy menšinové politické strany.Kromě prvního příkladu to jsou tuhé diktatury menšin.

P. Vaníček 13.2.2014 8:35

Re: Když jsem včera v událostech viděl Bendu...

Soudruhu D. alias troubo,soudružka členka KSČ Válková Ti nevadí? Ta stará ježibaba už měla být v šaškárně i s tou trhovkyní Benešovou!

P. Bárta 13.2.2014 8:27

Re: Pro ty , kteří stále

Ostatně , čekám tedy kdy začne Ištván vyslýchat nejčerstvějšího českého trafikanta expremiera Rusnoka a toho, kdo mu ji dal, prezidenta Zemana.

M. Komárek 13.2.2014 8:26

Re: uvědomujete si doufám

:-)

P. Bárta 13.2.2014 8:25

Pro ty , kteří stále

nechápou, že součástí politiky je vyvažování, rozdělování funkcí a rozdělování moci: Doufám, že nikdo v Čechách nepohybuje o tom, že Německo je normální demokratickou zemí, takže  tady je zpráva http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/dokument-pridelovani-trafik-v-nemecku-trestne-neni-1007079

Dokument: Přidělování trafik v Německu trestné neníVíce na: http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/dokument-pridelovani-trafik-v-nemecku-trestne-neni-1007079#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

J. Venc 13.2.2014 8:25

uvědomujete si doufám

... že zvítězí-li nějaká z těch právních konstrukcí pana Ištvána bude dalším kriminalizovaným s největší pravděpodobností pan Sobotka ? :)

J. Denemark 13.2.2014 8:22

Když jsem včera v událostech viděl Bendu...

...jak se s extrémně vypoulenýma očkama zajíkal, až se málem udusil a na druhé straně paní MS Válkovou, která si ho s úsměvem dávala, bylo jasné, že právě sledujeme premiéru nové satirické komedie "Modrá myš, která řvala".)

V. Grycz 13.2.2014 8:21

Je to otřesné,

že právníci považují poslanecký mandát za něco jako třeba ledničku s kterou se dá kšeftovat. Z jejich logiky vyplývá, že poslanecký mandát jde směnit za cokoliv a voličům po tom nic není.

J. Denemark 13.2.2014 8:13

Tak budete mít se Skuplíkem konečně kamaráda.)

...

F. Skuplík 13.2.2014 8:07

Když se jedná o obranu modrého ptáka

tak je dobrý i komunista Ortman. Komunista obhajuje komunistobijce!!!

M. Komárek 13.2.2014 8:07

Nebyl bych moc překvapen,

kdyby Ištvan nakonec skončil na psychiatrii. Podle mě tam patří už dávno ...

P. Čech 13.2.2014 7:54

Jak to tedy je?

Vzdá-li se poslanec svého mandátu příslibem, že

se stane členem dozorčí rady (podle mého soudu funkce nevýznamné), tak

tomu já neříkám žádné uplácení. To je standardní politická praktikaVezmeme-li na druhé straně definici pojmu uplácení či korupce,vyplývá z toho logicky, že standardní politickou praktikou v ČR je právě to uplácení a korupce.A opět z toho logicky vyplývá, že obecný požadavek na odstranění korupce znamená jedině zásadní změnu politického systému ve státě. Změnu politického systému směrem k vládě a moci většinové vůle občanů na úkor zrušení vlády a moci politických stran nad občany.

J. Venc 13.2.2014 7:52

Re: Ištván se chtěl zviditelnit před zrušením

... transformovat a přejmenovat není tak úplně totéž :)

S. Cesky 13.2.2014 7:27

Ištván se chtěl zviditelnit před zrušením

vrchního státního zastupitelství.Myslím,že by měl dostat pokutu za zbytečná vzetí do vazby.Myslím,že je to pozůstatek komunistických dob,kdy v Olomouci byl vojenští soudci-stejně pitomí,kteří se pouze přetransformovali (česky přejmenovali)...

J. Kodeš 13.2.2014 7:04

ORTMAN

Neúspěšný komunista v roli obhájců špinavosti=jardo,tak dále až za hrob lenina.


Jednoduchý trik. Vědci našli nejlepší způsob, jak si získat přátelství kočky

Prémium, kočka, jak vytvořit vztah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Majitelé koček dobře vědí, jak je s nimi někdy těžké pořízení. Umí dělat naschvály, jsou tvrdohlavé nebo nás prostě...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...