2. března 2015 11:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pilný: Nevadí, že školila rozvědčíky. Vadí mi, že se Kleslová v ANO chová stejně

Ivan Pilný na sněmu hnutí ANO. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Pilný na sněmu hnutí ANO. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Bývalý šéf českého Microsoftu a královéhradecký poslanec Ivan Pilný se rozpovídal, jak probíhala zákulisní jednání na volebním sněmu ANO, na němž neuspěl se svou kandidaturou na místopředsedu. „Je to pro ně výtah k moci,“ říká o některých členech.

LN Už máte po sobotním hlasování jasno, do jakého hnutí jste vlastně vstoupil?
Určitě jsem pragmatický člověk, takže jsem rozhodně neočekával, že budu zvolen. Nejsem uražen ani ukřivděn. Nedělal jsem si žádné iluze, že bych měl výrazné šance.

LN Proč jste tedy do volby místopředsedy šel?
Nechal jsem si dát nominaci hlavně proto, že jsem na sněmu mohl vystoupit a lidem říci, co si myslím. Tedy, jestli jsme stále lidmi, kteří čtou mezi řádky a chtějí mít v čele lidi, kteří na to mají, anebo ty, kteří to mají jako výtah k moci. Ověřil jsem si, že míříme ke standardní politické straně. Nikdy jsem na žádném sněmu nebyl, takže když tu lidi běhali jak motorové myši a sháněli si podporu, tak se mi to nelíbilo.

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová na volebním sněmu hnutí ANO s Radmilou...

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová na volebním sněmu hnutí ANO s Radmilou Kleslovou.

LN Jak to vypadalo?

Teď už to říci mohu. Například paní Radmila Kleslová (šéfka pražské organizace a nově zvolená místopředsedkyně – pozn. red.) celý život nedělala nic jiného než tohle. Ani mi nevadí, jestli školila rozvědčíky, ale vadí mi, že se stále chová stejně. Osobně za mnou přišla a řekla mi, že mě podpoří za cenu, že já podpořím ji. Tak jsem odešel.

LN Nepovažujete to za součást běžných politických dohod?
Za součást politiky, která postupně klesla na dno. Tyto metody do ní určitě patří.

Martin Shabu