19. ledna 2015 9:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ivo Valenta lobbuje v senátu za hazard, před volbami to odmítal

Šéf Synotu Ivo Valenta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Synotu Ivo Valenta. | foto: MAFRA - Dalibor Glück

PRAHA Senátor a podnikatel Ivo Valenta, přezdívaný nejčastěji jako „král hazardu“, se chystá vystoupit proti připravovanému zákonu o hazardu. Před volbami přitom tvrdil, že jeho kandidatura nemá s jeho loterijním byznysem nic společného. Pro ostatní senátory teď chystá seminář, kde je chce o údajné nesmyslnosti zákona poučit.

S informací přišel server iDNES.cz. Valenta kritizuje především zákaz automatů v restauracích a barech a vyšší zdanění firem, které v oblasti hazardu podnikají. „Pokud k ní (regulaci - pozn. red.) dojde, otevře se velký prostor pro šedý průmysl a mafie,“ tvrdí.

Jedním ze způsobů, jak chce své kolegy v Senátu přesvědčit, je uspořádání semináře, v rámci něhož jim chce představit své argumenty. Proti zákonu se také chystá hlasovat. Střet zájmu v tom nevidí, ačkoli podle svých slov nejspíš upozorní kolegy, že tato možnost existuje. Jako argument proti střetu zájmu však používá příklad Andreje Babiše.

ČTĚTE TAKÉ:

Babiš z Uherského Hradiště

„Je to stejné, jako kdyby on ve Sněmovně nehlasoval o daňových zákonech nebo o zákonech o podpoře biopaliv. Mé názory jsou dlouhodobě konstantní, mám v dané oblasti zkušenosti z řady zemí, zdržet se hlasování by bylo velmi pokrytecké,“ řekl.

Oblast hazardu ale není jediná, kterou teď může ze své pozice ovlivňovat. Do jeho portfolia spadá i fotbal, nedávno bylo přitom zvolen místopředsedou podvýboru pro sport. Ten má významný vliv na připravovaný zákon ministerstva školství o podpoře sportu. „Chceme se domluvit se stejným podvýborem poslanců na tom, abychom na zákonu pracovali společně,“ oznámil.

Své členství v Senátu si pochvaluje, dle svých slov na něj od svého zvolení za obvod Uherské Hradiště změnil názor. Myslel jsem, že senátoři hlasují podle stranických direktiv, ale není tomu tak,“ uzavírá podnikatel.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!