Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Jablonec litoval. Přišel o jistý gól

Fotbalisté Sparty se udrželi v čele ligy, ale na severu Čech jim v hitu kola remízu zachránila tyč

JABLONEC Přetahování se Spartou o první místo ve fotbalové lize skončilo v Jablonci bez vítěze i bez gólů. Těžko říct, který tým po remíze 0:0 víc litoval, že si neodnesl z trávníku víc než jen bod.

Hosté měli po většinu času viditelnou převahu, domácí zase v závěru jednoznačně největší šanci zápasu. Třináct minut před koncem se střídající Tomáš Pekhart dostal do sóla, prostrčil míč přes brankáře Blažka, ale před prázdnou brankou zaváhal a s jemným přispěním dotírajícího obránce Brabce mířil do tyče.

S gólem ve sparťanské síti počítal na stadionu skoro každý - včetně jabloneckého trenéra Františka Komňackého. „Tomáš všechno udělal skvěle, akorát v závěru nezachoval chladnou hlavu. Může to brát jako poučení do budoucnosti,“ tvrdil o svém svěřenci. „Určitě to mělo skončit jinak,“ klopil stydlivě hlavu také Pekhart.

Jeho nepřesnost rozhodla o tom, že se Sparta udržela i po včerejšku na prvním místě, dnes ji bodově mohou dostihnout Teplice. Jablonec zůstává o dva body zpátky třetí. Situace ve špičce soutěže je po středečních zápasech nicméně velmi vyrovnaná. Pátá Plzeň zaostává za lídrem jen o čtyři body.

Jak už je na jaře zvykem, diváky jinak nejvíc potěšil pohled na Libora Sionka. Zimní posila Sparty převyšovala ostatní hráče na trávníku rozdílem třídy - nasazením, přehledem a také schopností protlačit se do zakončení. V 25. minutě to sparťanský záložník zkoušel volejem, a když se k němu míč vrátil, hned centroval. I ve zbytku času vypadal jednoduše k neudržení. Kdyby mu balon nesklouzl z nohy, tři minuty před půlí by nejspíš otevřel skóre.

Večer na jablonecké Střelnici trpěl tím, že se Sionkovi kvalitou nikdo ani zdaleka nepřiblížil. „Branky tomu chyběly, ale obrany pracovaly dobře,“ poznamenal trenér Sparty Jozef Chovanec.

Domácí alespoň potěšilo, že se dokázali vyrovnat s nepříjemným zásahem do sestavy. I když se Michal Špit usmíval na titulní stránce zápasového magazínu, do utkání kvůli zranění třísel brankářská jednička nenastoupila. Mezi tyčemi si tak odbyl nečekaný debut Lukáš Frydrych. I s pomocí spoluhráčů premiéru jistě zvládl.

Domácí dokázali sice odvracet nebezpečí před vlastní brankou, před Blažkem však zahrozili jen výjimečně. Kromě kritického momentu ze závěru se sparťanský gólman nejvíc zapotil, když si před něj Pavlík naběhl po akci rozjeté Jarolímem. Jenže před střelou zakopl.

I tento moment potvrdil, že jasný hit středečního kola příliš fotbalové krásy nepobral. „Finální fáze pokulhávala za slušnou defenzivou,“ komentoval to Komňacký.

16. Kladno 21 4 2 15 14:35 14

FK Jablonec 0 Sparta Praha 0 Rozhodčí: Jech - Zlámal, Koval. ŽK: Loučka - Hoheneder, Kušnír. Diváci: 5232. Jablonec: Frydrych - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský - Haurdič (67. Pekhart), Pavlík (88. Eliáš), Jarolím (90+1. Michálek), Loučka, Kovařík - Lafata. Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Sionko, Žofčák (90. Hejda), Kucka (81. Vacek), Kadlec (74. Lačný) - Wilfried.

PŘÍŠTÍ KOLO Dnešní dohrávky - 18.00 FK Teplice - 1. FC Slovácko, 19.00 Slavia Praha - Slovan Liberec. Sobota 27. března - 15.45 FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň (ČT 4). Neděle 28. března - 15.00 Slovan Liberec - FK Jablonec, 17.00 Sparta Praha - 1. FC Brno, 1. FK Příbram - Bohemians Praha, SK Kladno - Sigma Olomouc, 1. FC Slovácko - České Budějovice, Bohemians 1905 -FK Teplice. Pondělí 29. března - 17.30 Baník Ostrava - Slavia Praha (ČT 2).

Bohemians Praha 0 Baník Ostrava 3 Branky: 15. Varadi, 27. Mičola, 88. Zeher. Rozhodčí: Damková - Kubáň, Drastík. Diváci: 618. Poločas: 0:2. Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Lencevič, Drobný, Flachbart - Dittrich (41. Kincl), Demeter (73. Devátý), Dobeš, Fenyk - Jeslínek, Wakui (57. Ježdík). Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Tchuř - Lukeš, Marek, Lička -Vydra (90. Greguš), Varadi (79. Zeher), Mičola (89. Wojnar).

České Budějovice 0 Bohemians 1905 0 Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Pospíšil. ŽK: Laštovka - Lukáš. Diváci: 3416. České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Hunal (70. Hudson), Krob -Otepka, Černák, Riegel, Volešák (83. Sedláček) - Stráský (55. Ondrášek), Meszároš. Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Kotyza, Pávek, Kaufman (74. Róth), Štohanzl - Ibragimov (60. Škoda), Hartig (78. Bálek).

Viktoria Plzeň 3 1. FK Příbram 1 Branky: 49. Kolář, 67. Bakoš, 82. Horváth -90+1. Wágner. Rozhodčí: Příhoda - Moudrý, Štěrba. ŽK: Rezek, Petržela, Navrátil - Krbeček, Klesa. Diváci: 3882. Poločas: 0:0. Plzeň: Daněk - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Lecjaks - Horváth (90. T. Krbeček), Rada - Petržela, Kolář (77. Jiráček), Rezek -Bakoš (86. Vaněček). Příbram: L. Krbeček - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Šmejkal - Fantiš (75. Klesa), Hušbauer, Borek, Pilík - Rodriguez (67. Wágner), Jirouš.

1. FC Brno 3 SK Kladno 0 Branky: 27. Rabušic, 46. Dostálek, 85. Kalabiška. Rozhodčí: Paták - Mencl, Dobrovolný. ŽK: Husár - Procházka, Strnad. Diváci: 2614. Poločas: 1:0. Brno: Bureš - Jílek, Huška, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách (80. Chlup), Kalabiška (88. Borák) - Rabušic (71. Okleštěk), T. Došek. Kladno: Tesař - Mráz, Beneš, Gross, Procházka - Bartoš, Holub, Strnad, Lička (57. Zachariáš), Zoubek - Tatanašvilli (70. Svoboda).

Sigma Olomouc 1 Mladá Boleslav 2 Branky: 4. Rolko vlastní - 57. Chramosta, 85. Kalina. Rozhodčí: Zelinka - Novák, Santarius. ŽK: Ordoš, Hubník, Komárek - Rolko, Poláček. Diváci: 3931. Poločas: 1:0. Olomouc: Lovásik - Janotka, Komárek, Škerle, Heidenreich - Bajer, Kaščák (86. Vašíček), Ordoš - Petr (58. Rossi), Šultes, Hubník (78. Schulmeister). Ml. Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička - Zahustel, Sylvestre, Mendy, Sedláček (57. Poláček) - Chramosta (89. Tafat), Táborský (80. Bořil).