Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak na to, aby koupání bylo skutečně luxusní

Česko

Málo platné - můžeme mít sebekrásnější bazén, ale sám o sobě nám moc neposlouží. Aby se pro nás koupání na vlastní zahradě stalo opravdovým a luxusním požitkem, je důležité bazén vybavit také odpovídajícím příslušenstvím. Jen tak budeme mít jistotu, že se budeme vždy koupat v průzračně čisté a příjemně teplé vodě. Pojďme se proto nyní podívat podrobněji na to, co je pro náš bazén důležité...

Jak na křišťálově čistou vodu

Srdcem každého bazénu je filtrace. Chceme-li, aby bazénová voda byla křišťálově průhledná a jasná, pak musíme pořídit to srdce dostatečně výkonné. V dřívějších letech dělali lidé nejčastější chybu v tom, že si pořizovali filtrace kartušové. Rychle ale přišli na to, že tyhle tzv. „papíráky“ mají minimální výkon, který nepostačuje ani k pořádnému čištění vody - natož aby se k nim mohlo připojit jakékoliv další příslušenství. Dnes už má proto jasně navrch výkonná písková filtrace. Ta umí vodu i ve velkém bazénu vyčistit za pár hodin, takže případné řasy a bakterie nemají ani v horkém počasí šanci. Navíc písková filtrace umožňuje připojit jakékoliv další příslušenství. Ať už je to bazénový vysavač nebo třeba solární ohřev vody. Důležitá je i další vlastnost pískové filtrace. Je nenáročná na obsluhu a vyžaduje jen minimální údržbu.

Pořízení pískové filtrace ovšem není nejlevnější záležitostí. V těchto dnech ji lze ale pořídit velmi výhodně u největšího prodejce bazénů Mountfieldu. Ten je nabízí jako součást cenově zvýhodněných sad. Takže nyní v lednu lze například pískovou filtraci, která jinak stojí 11 490 korun, pořídit už za 7 911 korun. Zmíněný prodejce je navíc zařadil na své Kolo štěstí, na kterém získáváte třeba i 30%, 80% nebo dokonce až 100% slevu. Takže pískovou filtraci pořídíte ještě levněji nebo dokonce zadarmo.

Aby voda nestudila

Průzračná voda je jednou ze základních podmínek příjemného koupání. Stejně tak důležité ale je, aby byla příjemně teplá. Zatímco ještě před pár lety byl ohřev bazénové vody poměrně energeticky náročnou záležitostí, dnes už jsou k dispozici zařízení, která si umí brát tepelnou energii z přírody.

Jedním z řešení je například solární ohřev vody, kdy panely zachycují sluneční záření a získávají tak teplo zcela zadarmo. Cirkulaci vody v systému zajišťuje již zmíněná písková filtrace. Solární ohřev dokáže zvýšit vodu v bazénu až o 6° C. Zaručuje tak příjemně teplou vodu a koupací sezónu dokáže prodloužit až na sedm měsíců v roce.

Hitem loňského roku se stala tepelná čerpadla. Tedy ta, která nechal Mountfield vyvinout speciálně pro ohřev bazénové vody. Podařilo se mu na ně navíc získat 33% ekologickou dotaci z evropských zdrojů, takže se u něj dají pořídit už za 23 578 korun. A v těchto dnech díky Kolu štěstí s jeho výraznými slevami dokonce ještě mnohem levněji.

Tato tepelná čerpadla si berou teplo z okolního prostředí a zaručují tak příjemné koupání i ve dnech, kdy je sluníčko pod mrakem. Energeticky jsou velmi nenáročné - z celkové hodnoty získaného tepla je 81% zadarmo z okolního vzduchu.

Na pevné nečistoty s vysavačem

Ať už vítr nebo třeba i rozjásané děti mohou do bazénu zanést drobné pevné nečistoty z okolí. Pokud si chcete dopřát opravdu luxusního koupání v absolutně čistě vodě, pak se vyplatí pořídit si bazénový poloautomaticky vysavač. Protože pracuje samostatně a nevyžaduje přítomnost obsluhy, šetří váš čas. Pohybem po bazénu uvolňuje usazeniny, které středovou trubicí vysává. Nepotřebuje žádný pohon, protože se připojuje přímo na pískovou filtraci, která zachytí nečistoty. Nejvýhodněji si právě teď lze poloautomatické vysavače koupit na Kole štěstí v Mountfieldu. Nejenže tu každý zákazník sám rozhoduje o výši slevy, ale jako bonus navíc může získat i jeden z 56 nových vozů VW Golf Plus.

Kategorie| 1,PR článek

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat