Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak se české kluby připravují na krizi?

Česko

FOTBAL

Slavia Vedoucí tým ligy zatím vyčkává, jeho sponzoři jsou prý věrní. „Zamyslet se nad tím musíme, ale že bych z toho nespal, to ne,“ tvrdí šéf klubu Petr Doležal.

Baník Ostrava Rezervu v rozpočtu zřejmě vytvoří snížením základního platu hráčů. Naopak zvýšit by se mohly bonusy za celkové umístění.

Mladá Boleslav Žádné opatření zatím nechystají, platy hráčů ani výše vstupného se měnit nebudou. „Bylo by to populistické,“ míní ředitel klubu Jaromír Šeterle.

Teplice V zimě nebudou utrácet za drahé posily a smlouvy nových hráčů „budou více odpovídat současné situaci“. Severočeši se údajně přizpůsobili už dříve.

HOKEJ

Plzeň Klub má ekonomické problémy už nyní. Chce se proto s hráči domluvit na snížení platů a zároveň se snaží najít nové sponzory v oblastech, které krize ještě tolik nepostihla.

Mladá Boleslav Čekají na výsledek jednání o prodloužení smlouvy s automobilkou Škoda, rozhodnuto má být do Vánoc. Podle výsledku jednání se Škodovkou má být smlouva uzavřena do Vánoc.

Vítkovice Chtějí se zbavit alespoň dvou „drahých“ hráčů, ale další opatření nechystají. „Ale ve vedení už probíráme, co dělat, kdybychom třeba přišli o některého sponzora,“ ujišťuje generální manažer Alois Hadamczik.

České Budějovice Jihočeský klub se krizí zatím netrápí, vedení spoléhá na stabilní zázemí společnosti Mountfield, majitele klubu.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!