Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Oslava na Hluboké u kmotra? Stovky hostů, nikomu však do řeči nebylo

Branou projedou jen pozvaní - významní podnikatelé a politici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Branou projedou jen pozvaní - významní podnikatelé a politici. | foto: Lidové noviny

PRAHA Ačkoli politici oslovení serverem Lidovky.cz tvrdili, že oslava 60. narozenin "knížete z Hluboké" Pavla Dlouhého (ODS) není žádnou schůzkou vlivných ani megalomanskou akcí, komentovat jména hostů, ani její průběh nikdo nechtěl. "Považuji váš zájem za pražskou obsesi Dlouhým," řekl serveru Lidovky.cz Hlubocký starosta Tomáš Jirsa (ODS).

Oslavu stihl i ministr průmyslu v demisi Martin Kuba (ODS), jehož politická kariéra je s Dlouhým úzce spjata. Ještě ve čtvrtek se přitom obával, že nedorazí včas. "Cestou z Prahy jsem se tam na hodinku zastavil, popřál oslavenci a pokračoval za rodinou," napsal serveru Lidovky.cz Kuba.

Kdo je Pavel Dlouhý:

Člen výkonné rady ODS, kterému se přezdívá „kníže z Hluboké“. Pochybnosti vyvolalo vyšetřování jeho dopravního přestupku. Údajně jel rychlostí 140 kilometrů v hodině v místech, kde je povoleno nejvíce devadesát. Úřady přestupek nestačily vyřídit do jednoho roku a byl promlčen. 

Místostarosta Hluboké nad Vltavou a vlivný člen ODS Pavel Dlouhý

Místostarosta Hluboké nad Vltavou a vlivný člen ODS Pavel Dlouhý

Že o komorní akci, jak o oslavě ve čtvrtek mluvil senátor Tomáš Jirsa (ODS), rozhodně nešlo, dokládá Kubův odhad počtu hostů. "Na oslavě bylo několik stovek lidí," prozradil ministr. Konkrétní jména však komentovat nechtěl, prý z obavy, že by je vystavil podezření z něčeho nekalého. "Jména komentovat nebudu, nemám potřebu tím kohokoli postavit do role minimálně 'sprostého podezřelého'," napsal Kuba.

Pražská obsese Dlouhým

Dotaz na osazenstvo Dlouhého oslavy nepotěšil ani senátora a hlubockého starostu Tomáše Jirsu (ODS). "Považuji váš zájem za pražskou obsesi Dlouhým," řekl serveru Lidovky.cz.

Senátor se již ve čtvrtek nad zájmem o Dlouhého narozeniny podivoval. Otázka na kmotrovy hosty ho rozzlobila. "Putin a Obama poslali zdravice, Merkelová blahopřejný telegram," řekl stroze Jirsa. Proč reagoval podrážděně není jasné, protože podle jeho vlastních slov šlo o komorní akci, na které se místo hodnotných darů přispívalo na důchodce.

To ostatně potvrdil i poslanec ODS Václav Baštýř, další host Dlouhého oslavy. Podle něj si jihočeský kmotr nepřál dary, ale chtěl finanční podporu pro "důchodové zařízení" na Hluboké. "S radostí jsem naplnil jeho ušlechtilé přání. Byl to příjemný večer," vzkázal v SMS Baštýř.

Oslava se odehrála na Usedlosti Dvůr Vondrov u Hluboké nad Vltavou, k níž vede slepá silnice. Podle zpravodaje serveru Lidovky.cz hlídala celý areál ochranka se psy a hlídka na příjezdové silnici pouštěla ke statku jen ty, které našla v seznamu hostů.

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

ZE ŽIVOTA: Gábina propojila dospělácký svět s tím dětským. Přečtěte si její příběh
ZE ŽIVOTA: Gábina propojila dospělácký svět s tím dětským. Přečtěte si její příběh

Gábina Hrdina (37 let) je hrdou matkou dvou dětí – Zoe (9 let) a Vincenta (7 let). Mezi její koníčky patří hudba, tanec, zpěv a pozitivní lidé....