Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vylepšit Zlaté maliny

Česko

Napsali o filmu

N. Y. Magazine

Zlatých malin (hollywoodských anticen – pozn. red.) si považuji čím dál víc. Rád bych se i já účastnil hlasování, myslím si totiž, že bych do něj mohl vnést něco nového.

Například bych rád zkusil nominovat víc filmů, které měly skvělé kritiky, a to je dělá ještě škodlivější – například Precious nebo Škola života, oba tyto snímky byly nominované na Oscara za nejlepší film. A kam se na Malinách poděli Komici? A proč neměli hlasující odvahu nominovat miláčky kritiků jako film Špatnej polda a jeho hlavní hvězdu Nicolase Cage? (...)

Michael Bay si Malinu určitě zasloužil, Transformers 2 jsou nesnesitelně zpackaní. Ale nenávidět Michaela Baye je trochu moc snadné. Existují daleko horší režiséři a někteří z nich mají doma Oscary. Stephen Sommers to Bayovi v tomhle ohledu vždycky natře a způsob, jímž Tony Scott režíroval Únos vlaku 1 2 3, je daleko horší, než to, co udělal Bay. Scottova fušeřina se míjela s obsahem filmu, kdežto Bay a jeho stupidní látka vytvořili nějakou synergii, bylo to organické spojení. To je princip autorské tvorby a za tím si stojím.

Autor: