Úterý 9. března 2021svátek má Františka 3 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Za smazání příspěvku na sociální síti až tři roky vězení a pokuta, navrhují Klaus a spol

Skupina poslanců v čele s Václavem Klausem mladším (ODS) chce trestat omezování svobody projevu na veřejných sociálních sítích. Za mazání příspěvků uživatelů by provozovatelům nebo správcům těchto internetových platforem hrozilo podle navrhované novely trestního zákoníku až tříleté vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest. Předlohu podepsaly tři desítky poslanců z ODS, ANO, SPD, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a STAN.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hrušovský 1.2.2019 18:41

Á, tak zřejmě nejen mé stížnosti přece jen zafungovaly. Přece jen ještě existují normální lidi, kterým je proti srsti porušování samotné Ústavy. Mě zase na fb zablokovali na 30 dní jen proto, že jsem jen napsal vzkaz cituji " pro zdejší bystré Bretschneidery". Jako důvod banu uvedli cituji "šikana a obtěžování"....:-D... Njn, trefená husa vždy zakejhá, že...a kdože se mi na fb vysmíval, hm? :-)...tudíž zřejmě budete mít po srandě, Bretshneideři, a tak tedy ted já - chííícht a prostředníček ! :-)....

P. Navrátil 1.2.2019 11:40

Mne taky z Novinek vyšoupli neb sem tam napsal že antiseminismus a vyhánění židů souvisí s lichvou kterou židé provozovali v zemích kde žili.To jsou dohledatelná fakta stejně jako to že hráli prim v majetkovém převratu který u nás proběhnul v roce 89 a následné legalizací lichvy a statisíce exekucí ročně.To není žádná demokracie ale boj o holé přežití v dluhové pasti těch kteří se stali obětmi parazitního kapitalismu.

M. Šmid 31.1.2019 12:45

MĚ NOVINKY NA DOŽIVOTI VYŠKRTLI Z NÁZOROVÉHO FORA ZA TO ŽE JSEM NAPSAL ŽE TEN CO ZASTŘELIL ČERPADLÁŘKU NA BENZINOVÉ PUMPĚ BY MĚL DOSTAT TEN SÁM TREST TO ZNAMENÁ TREST SMRTÍ

J. Nový 31.1.2019 15:26

Jasné podněcování k nenávisti vůči vrahovi. V rozporu s "evropskými hodnotami". Čemu se vlastně divíte?

P. Balcar 31.1.2019 23:40

To by se mu tady stát nemohlo. Tady někteří diskutující vyzívali k lynčování, a přesto tu stále jsou.

Š. Apolen 1.2.2019 1:16

Balcare, proč ti diskutující zívali, až se vyzívali k lynčování. Divím se, že víte, jak se píše lynč.

P. Balcar 1.2.2019 9:12

Stačilo napsat: hrubka.

J. Blažek 30.1.2019 10:30

Ódéesko, to Ti opravdu tenhle Klausík nevadí?

Š. Apolen 1.2.2019 1:13

ODS a Klaus se upřímně nenávidí. Impuls vyšel od Klause.

M. Peleška 28.1.2019 14:48

Jenom bych všem zdejším "demokratům" připomněl zásadu trestního práva, že platí, či mělo by platit pro všechny stejně! Máme zákon "o hanobení" , který je poměrně rozsáhlý a musí být uplatňován obecně! Jenomže , jak tak koukám, Rusové se mohou "hanobit", jak se komu zamane! Takže bych připomněl všem zdejším "rusobijcům" , že se dopouští stejného porušení zákona, jako když jsou "hanobeni" jiní příslušníci národa! Vyzývám editora, aby si zde udělal pořádek.

P. Balcar 28.1.2019 23:49

Edito, od té doby, co babišoviny umožnili anonymní registraci, má zaracha a redakce dává přednost počtu zobrazení před dodržováním kodexu diskutujícího.

Mimochodem, každý, kdo poukáže na reálný stav věcí je "rusofob" ;-)

J. Václavíková 1.2.2019 0:58

A můžete citovat, kdy tu někdo hanobil Rusy?

M. Peleška 28.1.2019 14:30

Máme již platnou legislativu, co je v projevu právně postižitelné! Vše ostatní je názor , který nesmí být svévolně postižen! Důležité je, aby přijatá zásada platila poctivě pro všechny, bez nějakého dalšího omezení ! Je ještě malý problém v detailu, kdo bude ten posuzovatel a podle jakých kritérií? Máme na MV odbor,který "říká" , co je a co není "dezinformace", jenom nevím podle jakých obecně přijatelných kritérií! Naše veřejnoprávní média jsou předmětem velmi silné kritiky pro neobjektivnost a přitom by stačilo přijmout "regulační" předpisy, jaké má příkladně v Německu ZDF a ARD ,které tam vyhovují, především občanům, kteří si média platí! Tam je v mediální vysílací Radě pouze jedna třetina členů volena politiky a to je u nás problém! V Radě je 77 členů, funkce je čestná , pouze se proplácí "práce" pro Radu, zasahovat může do všeho, také auditorsky do financí! Tady máme ČT, která si s námi denně aktivisticky "vytírá" prodloužená záda a tu si povinně platíme!

P. Balcar 28.1.2019 23:53

Pokud někdo publikuje na FB a dalších platformách, tak při registraci souhlasil s dodržováním podmínek, o kterých rozhoduje provozovatel, který tam má uvedeno, že může smazat, co ho napadne, že porušuje jeho podmínky.

Chtěl by jste přikazovat soukromému subjektu, co má se svým majetkem dělat? Jak "pravicové"!

J. Nový 31.1.2019 15:28

A co přikazování majitelům hospod a barů že musí zakázat kouření? To je "pravicové" nebo "levicoví"? :-)))

P. Balcar 31.1.2019 23:38

Je zdraví zaměstnanců pravicové nebo levicové? ;-)))

Š. Apolen 1.2.2019 1:22

Je práce v dolech nebo hutích pravicová nebo levicová ? Asi levicová, když ji komunisti tak oslavovali.

Š. Apolen 1.2.2019 1:26

Prostředím se ty práce moc neliší.

P. Balcar 1.2.2019 9:39

Nosili číšníci povinně respirátory?

Odbory, které se staraly o pracující, byly většinou levicové.

Přitom se jedná o zásah do práv-zdraví jednotlivce.

P. Haraším 28.1.2019 12:19

https://www.blisty.cz/art/94326-epochalni-zakonodarny-vylet-vasika-spol-tentokrate-do-xxi-stoleti.html

M. Hyliš 28.1.2019 12:11

hezkej příklad taky dává Jan Hrušínký na foru24, jak si Karel Čapek mazal šibenice na plotu, který mu tam namalovali čeští náckové (podle analogického návrhu Klause jr. by nesměl)....hezky padáme, 30 poslanců, je to vůbec možný??? kam to půjde dál? stačí aby klika lidí jako Klaus jr. dostatečně zblbla nadpoloviční část gum (pardon voličů) po vzoru Zemana (nějakou emočně nabitou lží) a příště si to (a podobné) v parlamentu snadno odhlasují. A potom třeba, že jiné než jejich názory jsou taky trestné. Je to vlastně nejryzejší evoluční zpětná vazba, pitomost (voličů) musí být potrestána (diktaturou).

V. Církva 28.1.2019 18:31

Jenže Čapkův plot nebyl facebook. Samozřejmě měl každý právo psát polemiku s Čapkem do novin. Jen bylo zbabělé že to nedělali v roce 1933 ale až 1939.

Čapkův plot byl ale jeho majetek a to neveřejný. Kdyby třeba Čapek vystupoval na Václavíku, měli by právo tam donést transparenty se šibenicemi. Jen jak jsem nadepsal by to bylo zbabělé a hloupé a myslím si, že by se našlo dost vlastenců kteří by se Čapka zastali a takovým dali na pusu...

P. Balcar 28.1.2019 23:55

FB je majetek společnosti FB. Včetně obsahu.

M. Jandáková 28.1.2019 3:04

Pane Balcare, už Vám bylo 18?-)

P. Balcar 28.1.2019 23:56

Hádejte! Můžete třikrát.

P. Balcar 27.1.2019 22:16

Že by Klause roztrpčíla tato zpráva:

Facebook zablokoval stovky dezinformačních stránek navázaných na Rusko

https://manipulatori.cz/facebook-zablokoval-stovky-dezinformacnich-stranek-navazanych-na-rusko/

V. Církva 28.1.2019 18:46

No jo pionýre, takže abychom zrušili hoaxy a ruskou propagandu, zakažme facebook nebo rovnou zakažete rovnou počítače ne?

Klaus má samozřejmě pravdu. Tak jako v hospodě musí obsloužit černocha (a to je v pořádku pokud nedělá neplechu) a vyhodit bílého (pokud dělá neplechu a ničí hospodu) stejně je správné, že nelze mazat ty co milují Trumpa a nesnáší Merklovou a platí to i naopak!

P. Balcar 28.1.2019 23:46

Klaus samozřejmě lže jako když Pravda tiskne, soudruhu nebo neonácku nebo soudruhu neonácku.

Propaganda není jiný názor. Je to účelový názor, dezinformace, lež. Jako třeba ta, že AIDS vyvinuli v USA v laboratoři. Ale ve skutečnosti si to vymyslela KGB, aby poškodila třídního nepřítele. Není žádný důvod poskytovat takovýmto dezinformacím prostor.

P. Balcar 27.1.2019 22:11

Jsem nečekal, že mě nějaký "Santa Klaus" rozesměje.

P. Haraším 27.1.2019 18:02

https://www.blisty.cz/art/94312-presny-opak-idiocie-ceskych-poslancu.html


Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...

Zbláznili se oni, nebo my? Díky covidu objevujeme vlastní absurditu

Přišel jsem o firmu, žena spáchala sebevraždu, děti jsou v depresi, ale žiju! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde jsou ty zlaté časy, kdy jsme se uvnitř rodiny rozhádali jen kvůli politice. Zato hádky a spory kvůli rozdílným...