8. srpna 2013 15:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jako srabi jste zalezli do hospody, peskuje Úlehlu s Florianem poslanec Bureš

Neformální vůdce rebelujících poslanců ODS Petr Tluchoř (uprostřed) hovoří 23. října s novináři před zasedání poslaneckého klubu ODS, který jednal o sporném daňovém balíčku. V pozadí zleva jsou poslanci Tomáš Úlehla, Jan Florián a Ivan Fuksa.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neformální vůdce rebelujících poslanců ODS Petr Tluchoř (uprostřed) hovoří 23. října s novináři před zasedání poslaneckého klubu ODS, který jednal o sporném daňovém balíčku. V pozadí zleva jsou poslanci Tomáš Úlehla, Jan Florián a Ivan Fuksa. | foto: ČTK

PRAHA Dvojice poslanců ODS Tomáš Úlehla a Jan Florián, která při hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka místo podpory bývalé koalice opustila sál, rozzlobila svého spolustraníka Jana Bureše. Ten jim na svém facebookovém profilu vyčítá, že místo hlasování "zalezli do hospody jako krysy".

Florian již oznámil, že ze strany odejde sám. Úlehla by své vyloučení považoval za nespravedlivé.

"Honzo Floriáne, seděl jsem s tebou 3 roky v kanceláři a vedle tebe v jedné poslanecké lavici. To je myslím dost dlouhá doba na to, abychom mohli poznat dobře jeden druhého. To co jsi zde napsal, to není z tvého pera, o tom mě prostě nepřesvědčíš," komentoval Bureš na svém profilu Floriánovo prohlášení, ve kterém oznámil, že se hlasování o důvěře kabinetu Jiřího Rusnoka nezúčastní. 

Čtěte také:

"Jestli ti to psala slečna Kloudová (Gabriela Kloudová, bývalá asistentka Mirka Topolánka v době, kdy byl premiérem - pozn. red.), nebo pan Erva (Martin Erva, bývalý novinář a spolupracovník Václava Klause), nebo někdo jiný, nevím a vlastně mi to je jedno. Pro mě to je jen snůška falešnosti a pokrytectví," pustil se do svých spolustraníků Bureš.

Nejhorší však podle něj je, jak se dvojice bývalých rebelů zachovala ke svým kolegům. "Byl jsi včera na DVOU klubech a ani na jednom jsi nic neřekl ani ty, ani Tomáš (Úlehla - pozn. red.). I přes opakovanou výzvu, zda s navrženým postupem, tedy vyjádřit nedůvěru vládě jste oba mlčeli jako pěny. Martina Kubu i nás ostatní jste nechali v nevědomosti a udělali jste z nás pitomce," vyčítá dále Bureš.

Exslanec ODS Tomáš Úlehla

Poslanec ODS Tomáš Úlehla

"O svém postoji jste informovali novináře připraveným prohlášením a jako zbabělci jste ani Martinovi Kubovi, ani nikomu jinému nebyli schopni ani napsat předem SMSku.Zalezli jste jako srabi se slečnou Kloudovou do sněmovní hospody U Roury jako krysy. To je lidsky prasárna a já si tě za to přestal vážit!" uzavřel svůj status poslanec.

Honzo, Martin info měl

Kdo je Jan Bureš:

Jan Bureš je místopředseda poslaneckého klubu ODS ve sněmovně. Do ní se dostal na kandidátce strany pro Karlovarský kraj. Osm let řídil radnici města Ostrov.

Poslanec za ODS Jan Bureš

Poslanec za ODS Jan Bureš

Úlehla však v zápětí na Burešovy útoky reagoval a odpověděl mu neméně tvrdě.

"Honzo, Martin (Kuba - pozn. red.) info měl, interní věci z klubu tady není vhodné komentovat veřejně, já také dosud nekomentoval info, které se mi donášelo k mým uším, jak o mně hovoříš ve svém regionu, když jsem byl rebel, nezapomněl jsem na tvé lobbistické pozměňovací návrhy u zákona o ochraně ovzduší a související legislativy."

"Tvé praktiky, tvářit se jako kamarád, a pak dle toho, kde se ti to hodí, nakládat s (dez)informacemi ve svůj prospěch, a ke škodě druhých, hodnotím velmi kriticky!!! Víš, já nejsem v područí žádných domnělých kmotrů, ani nemám důvod opakovat své postoje, a to, co se včera stalo, mi rozhodně nedělá radost, naopak," vrátil Úlehla Burešovi úder.

khuKarel Hrubeš

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!