31. května 2009 21:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jan Ruml se pustil do ministra vnitra: Pecina překračuje zákon

Jan Ruml | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Ruml | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Postup Martina Peciny ve „vajíčkové válce“ vynesl čerstvému ministrovi vnitra tvrdou kritiku. Vysloužil si ji dvěma činy.

Jednak přirovnáním vajíčkového útoku na špičky ČSSD k nacistickému rozhánění opozičních mítinků a dále úkolováním policie, po které chtěl, aby na akcích ČSSD zasahovala důsledněji.

Hlasitě se proti Pecinovi ozval například bývalý dlouholetý ministr vnitra Jan Ruml. Tomu vadí především Pecinovo zasahování do činnosti policie. Ministr tím podle Rumla překračuje zákon, a jeho chováním by se tak měl zabývat příslušný parlamentní výbor.

„Ministr vnitra nemůže úkolovat policii a říkat jejímu vedení, co má přesně dělat. Podle zákona má policie zakročit v přesně vymezených případech. Podobné zásahy do řízení policie jsou jednoznačně protizákonné a podle mého názoru by se postupem pana Peciny měl zabývat příslušný parlamentní výbor,“ řekl LN Ruml.

Další podrobnosti si přečtěte v pondělním vydání deníku

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na Lidovky.cz