Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jankovský rozdal na odměnách nejvyšším úředníkům přes milion

Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský | foto: ČTK

PRAHA Ministerstvo pro místní rozvoj na odměnách utratilo přibližně stejně jako loni. Nejvyšší odměna se z 284 000 snížila na 260 000 korun. Čtěte další pokračování seriálu o platech vysoce postavených státních úředníků.

"Mimořádná odměna ze státního rozpočtu byla přiznána některým zaměstnancům ministerstva za úspěšné splnění mimořádných, nebo zvlášť významných pracovních úkolů." Obligátní věta, která provází téměř všechny mzdové výpisy z ministerstev, se objevila také na dokumentu z ministerstva pro místní rozvoj.

Ministr Jankovský letos rozdával podobně jako v roce 2011. Předloni největší prémie na jeho úřadě přelezla dvakrát hranici 200 000 korun, minulý rok si úředníci podobně přilepšili hned ve třech případech.

PozicePrůměrný měsíční platOdměna za uvedený počet měsícůPočet odpracovaných měsíců
náměstek ministra 1.111 446260 00011
náměstek ministra 2.100 173225 00011
náměstek ministra 3.87 847155 00011
náměstek ministra 4.98 073230 00011
náměstek ministra 5.104 330100 0004
náměstek ministra 6.97 201127 0007

Poznámka k tabulce: Někteří zaměstnanci odpracovali 12 měsíců, ale údaje za 12. měsíc dosud nejsou k dispozici. Poskytnuté částky v odpovědi jsou uváděny v hrubém (tedy před zdaněním a před odvodem sociálního a zdravotního pojištění)

Ministr Jankovský má na ministerstvu k ruce šest náměstků a tři poradce. Mezi sebou si za minulý rok rozdělili odměny v hodnotě 1 160 000 korun.

NEJLÉPE PLACENÍ ÚŘEDNÍCI:

Jmenný seznam včetně konkrétních odměn serveru Lidovky.cz poskytla pouze ministerstva spravedlnosti, vnitra, kultury a školství. Zbylé úřady zveřejnily (podobně jako ministerstvo pro místní rozvoj) pouze výčet pozic, plat a odměny.

NA TÉMA MINISTERSKÝCH ODMĚN JSME JIŽ VYDALI:

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.