Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jankulovski: Jsem znechucen

Česko

Fotbalista uvažuje o konci kariéry v národním týmu, na večírku Fenina a spol. údajně vůbec nebyl

PRAHA Konec reprezentační kariéry zvažoval už loni po neúspěchu na Euru a teď o něm uvažuje znovu. Fotbalový obránce Marek Jankulovski údajně vážně přemýšlí o tom, že už nikdy neoblékne dres národního týmu.

Důvodem je spojování jeho jména s kontroverzním večírkem části hráčů po utkání se Slovenskem. Jankulovski totiž popřel, že by se jej účastnil. „Jsem znechucen informacemi zveřejněnými v českých mediích. Tyto informace jsou nepodložené a lživé,“ prohlásil.

O bujaré „oslavě“ fotbalistů po prohraném utkání informoval deník Blesk, který na svých fotografiích zachytil útočníky Fenina, Baroše, záložníka Matějovského a obránce Kováče. Mezi aktéry však bulvární deník uvedl i obránce AC Milán a tuto informaci pak převzala i některá další média.

Nařčení Jankulovského rozlítilo natolik, že česká reprezentace možná definitivně přijde o jednu ze svých největších hvězd.

Podporuje ho i rodina a okolí „Tato poslední mediální kampaň, pokus o očernění mého jména a útok na mou osobu považuji za natolik závažné, že uvažuji o konci své reprezentační kariéry,“ potvrdil Jankulovski, kterého v „těchto myšlenkách podporuje rodina i nejbližší okolí.“

Loni jeho zklamání z neúspěchu na evropském šampionátu nakonec přebila vidina postupu na mistrovství světa. „Tenhle tým je přece pořád dost dobrý na to, abych si s ním zahrál pěkný fotbal. A postoupil na mistrovství světa,“ říkal ještě před pár dny Jankulovski.

„Hotel jsem opustil až ráno“ Jenže pak přišla potupná porážka se Slovenskem, která českému týmu řádně zkomplikovala cestu do Jihoafrické republiky a „skandál“ v baru. „Trenér Rada a další členové realizačního týmu reprezentace jsou mi svědkem, že jsem s nimi strávil večer v prostorách hotelu Praha pozápasovou diskusí,“ zdůraznil jedenatřicetiletý obránce.

Podle svých slov hotel, kde je během reprezentačních srazů celý tým ubytovaný, v inkriminovanou noc vůbec neopustil. „Hotel jsem opustil až ráno cestou na letiště,“ dodal Jankulovski.

Proti tvrzení bulvárních deníků se Jankulovski hodlá bránit i soudní cestou: „Atmosféra honu za senzací a vymýšlení závažných obvinění, které se následně objevují ve všech médiích a uvádějí širokou veřejnost a zejména fotbalové fanoušky v omyl, jsou pro mě jednoduše neakceptovatelné a budu se proti nim bránit všemi dostupnými právními prostředky.“

Zatímco fotbalový svaz přemýšlí, jak hráče potrestá a zda odvolá trenéra Petr Rada, Jankulovski se už možná příštího utkání nezúčastní. „Své finální rozhodnutí budu konzultovat s vedením naší reprezentace v nejbližší době,“ dodal.

***

Marek Jankulovski Za českou reprezentaci si poprvé zahrál v únoru 2000, ale poprvé si ho fanoušci zapamatovali až o čtyři měsíce později, kdy byl překvapivě nominován na Euro 2000, ačkoliv ani neabsolvoval závěrečné soustředění. Ostravský odchovanec se brzy stal jedním z klíčových hráčů. V národním týmu nastupuje na levém kraji obrany, ačkoliv v italském AC Milán v poslední době hraje spíše v záloze. Se 74 starty je druhým nejzkušenějším hráčem a s jedenácti góly druhým nejlepším střelcem ve výběru Petra Rady.

Autor:

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...