Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie: Janouškova nehoda byla úmyslným zločinem

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | foto: iDNES.cz: Jiří Meixner

PRAHA Nehoda, při níž v pátek kmotr Roman Janoušek těžce zranil ženu, byla úmyslným násilným trestným činem. Domnívají se to vyšetřovatelé, kteří čin překvalifikovali na těžké ublížení na zdraví.

"Došlo k překvalifikování tohoto jednání na úmyslný zločin. Proto jsme věc přikázali z vyšetřování dopravních nehod na 1. oddělení kriminální služby pražského ředitelství, které se zabývá závažnou násilnou kriminalitou," řekl TV Prima šéf pražských policistů Martin Vondrášek. Případ tak budou vyšetřovat policisté, kteří se věnují i objasňování vražd a dalších násilných zločinů. Janouškovi hrozí tři až deset let vězení.

PŘEČTĚTE SI:


Jeho advokát Vít Široký potvrdil, že stojí o mimosoudní vyrovnání, jenže to už není možné. "V tuto chvíli takzvaný odklon učinit nelze - s ohledem na kvalifikaci případu a sazbu," řekla serveru Lidovky.cz státní zástupkyně Jitka Rybenská.

Teoreticky se ještě může stát, že se během řízení čin překvalifikuje z úmyslného na neúmyslný. V tom případě by se s ženou mohl vyrovnat mimosoudně. LN to potvrdil advokát poškozené Josef Lžičař.

"Pokud by čin nebyl kvalifikován jako úmyslný a panu Janouškovi by nakonec hrozil trest odnětí svobody do pěti let, pak tam možnost finančního vyrovnání je. Musel by to však schválit státní zástupce,“ řekl Lžičař.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ ASISTENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč