Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Janoušek se omlouvá a nabízí peníze. Podívejte se

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | foto: iDNES.cz: Jiří Meixner

PRAHA DOPIS UVNITŘ Roman Janoušek chtěl ženu, kterou srazil, navštívit. Chtěl se jí omluvit osobně. Alespoň to tvrdí lobbistův advokát Vít Široký. Ten Janouškovi záměr rozmluvil, místo toho napsal advokátovi sražené ženy dopis, v němž se Janouškovým jménem omlouvá a nabízí finanční odškodnění.

Výši částky ale advokát Široký neupřesňuje. Server Lidovky.cz vám přináší plné znění dopisu, který poslal Janouškův zástupce advokátovi Josefu Lžičařovi, který zastupuje sraženou vietnamskou ženu.

Omluvný dopis Janouškova advokáta poškozené:

Vážený pane kolego,

v návaznosti na můj telefonický rozhovor s Vámi týkající se omluvy mého klienta pana JUDr. Romana Janouška, za jednání související s dopravní nehodou ze dne 23. 3. 2012, v rámci které utrpěla Vaše klientka zranění popsaná v usnesení o zahájení trestního stíhání, mě můj klient opakovaně pověřil požádat Vás o zprostředkování vyjádření upřímné lítosti nad utrpením, které ona sama a rodina musela a zajisté ještě stále musí snášet v souvislosti s následky předmětné dopravní nehody.

Můj klient se chtěl paní omluvit osobně, což jsem si mu dovolil rozmluvit, neboť v souvislosti s probíhajícím trestním řízením a postavením Vaší klientky jako svědka a poškozeného považuji takovou, byť dobře míněnou snahu, za nevhodnou. V kontextu těchto okolností mě klient současně požádal, abych Vás jako právního zástupce poškozené oslovil s prosbou, zda může pro Vaší klientku přijatelným způsobem pomoci zmírnit jí způsobenou bolest a následky dopravní nehody.

Klientovi jsem osobně sdělil, že se domnívám, že patrně nejpřijatelnějším způsobem omluvy je poskytnutí odškodného ve formě finančního plnění nad rámec, který je stanoven právními předpisy, v rámci kterých bude Vaší klientce uhrazena pojišťovnou škoda z titulu odpovědnosti za škody způsobené provozem motorových vozidel (tzv. povinné ručení), kdy pojišťovna hradí za řidiče i provozovatele pojištěného motorového vozidla, jehož provozem byla škoda způsobena, poškozeným vzniklou škodu v rozsahu a ve výši podle příslušných právních předpisů, a to nároky na náhradu škody poškozenými uplatněné a prokázané.

Dovoluji si vyslovit přání, že omluva mého klienta, kterou si dovoluji tímto dopisem a Vaším prostřednictvím poškozené a její rodině tlumočit, bude přijata a stejně tak si dovolím vyslovit přesvědčení, že mým klientem navržená náhrada škody bude pro poškozenou a její rodinu pokud možno přijatelným řešením, které, prosím, chápejte ze strany mého klienta jako dobře míněný projev snahy pomoci a alespoň částečně odčinit to, co svým jednáním způsobil.

Pokud by klient mohl pomoci Vaší klientce či její rodině i jiným vhodným způsobem, samozřejmě mu rád případně stanovisko Vaší klientky sdělím.

Prosím Vás o zvážení návrhu, který jsem Vám jménem klienta tímto dopisem tlumočil a dovoluji si Vás požádat o projednání tohoto návrhu a sdělení názoru, zda je pro Vaší klientku navrhovaný způsob finančního odškodnění akceptovatelný a zda je ochotna o něm jednat.

Byť jsem si vědom toho, že osobní psychický stav mého klienta způsobený dlouhodobou a velmi intenzivní mediální štvanicí proti jeho osobě, nemůže být omluvou pro to, co se stalo, dovoluji si pro vysvětlení jeho zkratkovitého jednání zmínit stres způsobený dlouhodobě shora zmíněnými skutečnostmi. Prosím Vás, chápejte, že tento návrh je dobře míněn a veden upřímnou snahou pomoci alespoň částečně poškozené a její rodině a v případě získání kladného stanoviska Vaší klientky bych si dovolil Vám zaslat návrh písemné dohody, kde by byly uvedeny všechny rozhodné skutečnosti, popř. bych se po souhlasu Vašeho klienta s Vámi pochopitelně rád setkal a celou věc projednal včetně alespoň orientačního stanovení výše způsobené škody.

V úctě

JUDr. Vít Široký

advokát

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!