30. března 2012 12:43, aktualizováno  14:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Janoušek si stěžuje na obvinění, do ciziny ale může

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | foto: iDNES.cz: Jiří Meixner

PRAHA Advokát Vít Široký podal stížnost proti obvinění svého klienta, pražského kmotra Romana Janouška, kvůli nehodě. Důvody však zatím neuvedl, usnesení o zahájení stíhání totiž ještě ani neviděl. Jak vysvětlil, chtěl předejít tomu, že mu na podání stížnosti uběhne třídenní lhůta. On totiž usnesení sice neobdržel, policisté ho však předali jeho kolegovi.

"Podal jsem blanketní stížnost, to znamená, že není odůvodněná," potvrdil Široký serveru Lidovky.cz. Učinil tak prý jen z opatrnosti, protože usnesení sice ještě v rukou nemá, policisté ho však v neděli předali jeho kolegovi. "Toho já jsem ale zmocnil pouze k tomu, aby policisty doprovodil k panu Janouškovi, když mu chtěli usnesení předat. Nebyl jsem totiž v Praze," vysvětlil.

Janoušek může za hranice

Přestože žalobkyně Jitka Rybenská z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4 podala návrh, aby stíhaný kmotr Roman Janoušek dostal zakáz vycestovat do zahraničí, soud pro Prahu 4 jí nevyhověl. Písemné rozhodnutí prý Rybenská dosud neobdržela. Mluvčí obvodního soudu Jaroslav Pytloun však podle ČTK bez dalších podrobností uvedl, že soud návrh v úterý zamítl.

Policisté ale jeho kolegovi předali i usnesení pro něj. "A tam pak běží třídenní lhůta na podání stížnosti," vysvětlil Široký. "Tak jen z opatrnosti, aby policisté neřekli, že mi měl kolega usnesení předat, jsem ve středu podal stížnost," uvedl. Ve středu totiž končila ona třídenní lhůta. "Zatím jsem tedy usnesení nečetl, vím jen to, co se píše v novinách."

"Až mi bude usnesení doručeno a až mi bude dovoleno nahlédnout do spisu, o což jsem požádal, tak ji odůvodním," dodal Janouškův advokát.

Do Prahy, nebo do Hradce?

Podotkl, že rovněž nevěděl, kam stížnost vlastně podat vzhledem k tomu, že policejní prezidium vyšetřování případu mezitím odebralo pražské policii a předalo je na krajské policejní ředitelství do Hradce Králové. Původně tak stížnost zaslal na pražskou policii. "Předpokládám, že nějakou policejní cestou se to dostane na tu součást policie, která se tím má skutečně zabývat," řekl advokát.

ČTĚTE TAKÉ:

Janoušek podle policie při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel. Žena skončila v nemocnici. Policie Janouška dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu.

INTERAKTIVNÍ MAPA

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!