15. ledna 2013 12:43, aktualizováno  12:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žalobci chtějí pro kmotra Janouška přísnější trest

Romana Janouška zadržela policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romana Janouška zadržela policie | foto: iDNES.tv

PRAHA Městské státní zastupitelství v Praze rozhodlo o zpřísnění právní kvalifikace lobbistovi Romanu Janouškovi, který podle policie srazil svým vozem v opilosti ženu. Přesnou kvalifikaci činu však žalobci sdělit nechtějí, zatím o změně nebyl informován Janoušek ani jeho advokát.

Janouška v březnu policie obvinila z úmyslného těžkého ublížení na zdraví se sazbou od tří do deseti let. Janouška v březnu policie obvinila z úmyslného těžkého ublížení na zdraví se sazbou do tří do deseti let.

"Městské státní zastupitelství (MSZ) se ztotožnilo s právním názorem Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4, že k výkonu dozoru nad vyšetřováním této věci je nadále příslušné MSZ, a to z toho důvodu, že jednání obviněného je nutné kvalifikovat jako trestný čin ve věcné příslušnosti MSZ," uvedla mluvčí MSZ Štěpánka Zenklová.

ČTĚTE VÍCE:

Kontroverzní podnikatel byl v březnu kromě těžkého ublížení na zdraví obviněn také z ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle policie při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu, který jel před ním. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce.

Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policie lobbistu dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu.

Janoušek sraženou ženu odškodnil, což může mít vliv i na výměru případného trestu u soudu. Přesnou částku však obě strany úzkostlivě tají. Podle dřívějších informací se jedná o trojnásobek bodového ohodnocení zranění, které vyčíslili lékaři.

O Janouška se zajímá také protikorupční policie. Detektivové zkoumají jeho úlohu při prodeji pozemků dopravního podniku na pražské Palmovce a také to, zda nezasahoval do řízení o změnách územního plánu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!