Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Janu Nečasovou vyloučili z ODS. Nereagovala na dopisy spolustraníků

Česko

  20:45aktualizováno  22:27
Pražská ODS vyloučila ze strany Janu Nečasovou (dříve Nagyovou), bývalou pravou ruku premiéra Petra Nečase, za něhož se letos provdala.

Jana Nagyová odchází od výslechu. Odmítla vypovídat. foto: ČTK

Nečasovou se podle tvrzení starosty Prahy 13 Davida Vodrážky pokusilo opakovaně kontaktovat místní sdružení ODS, pod které patřila. Bývalá šéfka kabinetu premiéra Nečase však nereagovala. "Je pravda, že když jsme se s ní pokoušeli spojit a obesílali ji, nereagovala," řekl serveru iDnes.cz Vodrážka. Oficiální důvody jejího vyloučení však nejsou známé.

Osudem Nagyové ve straně se vedení pražské ODS zabývalo už na stejném srpnovém zasedání regionální rady, na kterém navrhli vyloučení Tomáše Hrdličky a Jana Floriána. O projednání měl údajně požádat zástupce Prahy 13 Petr Zeman. Místní sdružení ve Zličíně mělo totiž Nagyové doporučit zvážení svého členství již na konci června. Straně se ale nedařilo tuto otázku s Nagyovou projednat.

Nečasová čelí obvinění z uplácení a zneužití tajné služby. Loni v listopadu údajně zosnovala a usměrňovala nezákonné sledování jeho tehdejší manželky Radky. Představitelům Vojenského zpravodajství měla opatřit její fotografii i adresu. Na sledování se prý bez vědomí ministra obrany domluvila s generály Ondrejem Páleníkem a Milanem Kovandou a s plukovníkem Janem Pohůnkem.

Jana Nagyová přišla k výslechu na policii.
Před vazební věznicí v Ostravě čekal na propuštěnou Janu Nagyovou bývalý...

Kriminalisté také Nečasovou viní z toho, že letos v březnu údajně nechala sledovat svého řidiče Jiřího Pertla a jeho přítelkyni z úřadu vlády Alenu Hegrovou. Motivem byla podle policistů snaha zabránit spekulacím novinářů o jejím vztahu s Nečasem. Současně je Nečasová stíhaná za korupci v kauze takzvaných trafik pro tři bývalé poslance ODS Marka Šnajdra, Ivana Fuksu a Petra Tluchoře. Ti za vzdání se poslaneckého mandátu měli "inkasovat úplatek" v podobě lukrativních postů ve státních firmách (více čtěte ZDE).

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat