Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Soukupův definitivní konec v čele Barrandova. Nový majitel ho vymazal

Jaromír Soukup foto: Profimedia.cz

Podnikatel Jan Čermák v jednočlenném představenstvu společnosti Barrandov Televizní Studio nahradil Jaromíra Soukupa, rozhodla před měsícem valná hromada firmy. Zápis z ní byl v pátek zveřejněn ve Sbírce listin. Čermák tak dotáhl ovládnutí zadlužené televize Barrandov, jejímž je Barrandov Televizní studio provozovatelem.
  9:47aktualizováno  9:51

Čermák serveru Deník N řekl, že ve společnosti „nad propastí“ je potřeba minimálně rok tvrdé práce.

„Nemám pocit satisfakce, jsem unavený. Byl to složitý a dlouhý proces a vím, že nás čeká ještě minimálně rok tvrdé práce,“ uvedl Čermák. „Převzali jsme vládu. Ovšem nad společností, která má několik set milionů dluhů a visí nad propastí,“ dodal. „Pokud hledáte konflikt mezi partnery, nenajdete ho. Ostatní jsou interní věci mezi námi,“ podotkl Soukup.

Převzetí podílu a manažerské změny se uskutečnily podle Čermáka po korektní vzájemné dohodě obou stran. „S jediným vlastníkem je jednodušší řízení, jednání s věřiteli a realizace reorganizačního plánu, strukturování investic. Chceme televizi ekonomicky stabilizovat, v čemž je zásadní krok úspěšná reorganizace. Současně s tím pak dál posilovat její program, aby rostl podíl na sledovanosti a tím i příjmová stránka. Ve střednědobém horizontu plánujeme ozdravenou a silnou televizi prodat. Akvizice podobných aktiv, jejich ozdravení a následný prodej je základ byznys modelu skupiny S24,“ řekl Čermák.

V květnu Čermák ovládl Soukupovu společnost Empresa Media, která televizi vlastní. V Emprese je Soukup nadále vedený jako jeden ze dvou členů představenstva spolu s Čermákem. Na valné hromadě Barrandov TS byli podle notářského zápisu přítomni vlastníci více než 80 procent akcií a pro odvolání Soukupa hlasovalo sto procent přítomných. V Evidenci skutečných majitelů je Čermák vedený jako nepřímý většinový vlastník. Prostřednictvím Emresy ovládá v televizi 99 procent.

Valná hromada zároveň odvolala z dozorčí rady bývalou provozní ředitelku mediální agentury Médea Jitku Věkovou a na její místo zvolila generální ředitelku TV Barrandov Andreu Miu Geyer, která nyní stojí i v čele vydavatelství Empresa Media a je generální ředitelkou Čermákovy společnosti S24.

22. března 2018

Geyer ve zprávě zaměstnancům uvedla, že v horizontu dní předloží Barrandov TS reorganizační plán. „Jeho cílem je vyřešit nároky věřitelů a ozdravenou společnost rozvíjet v souladu s potenciálem, který dle našeho názoru rozhodně má,“ uvedla Geyer. Podle ní televizi čeká období, kdy bude „bojovat“ za výrazně větší podíl na trhu.

Čermák od loňského podzimu vlastnil v Emprese poloviční podíl a zajišťoval provozní financování televize. Dříve sdělil, že skupinu čeká reorganizace, stabilizace a ozdravení hodnotných aktiv.

Barrandov TS získalo na konci letošního února tříměsíční ochranu před věřiteli, kterým v té době dlužilo 991 milionů korun. Následně soud v březnu schválil moratorium i pro firmu Media Master, která zajišťuje reklamu pro programy televize Barrandov.

Barrandov TS v současnosti vysílá televizní programy TV Barrandov, Krimi Barrandov a Kino Barrandov, které měly v dubnu podle měření Asociace televizních organizací podíl na sledovanosti 2,2 procenta mezi diváky staršími 15 let. Empresa Media vedle provozu Barrandov TS vydává časopisy Týden, Sedmička, Interview a Instinkt.

Autoři: ,

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...