Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jarošík dal přednost Zaragoze

Česko

ZARAGOZA Žádná Sparta, dvaatřicetiletý fotbalista Jiří Jarošík bude hrát ve španělské nejvyšší soutěži. Bývalý reprezentant včera dopoledne podepsal smlouvu na jeden a půl roku se zástupci Realu Zaragoza.

Jarošík ukončil v závěru loňského roku působení v ruské Samaře, od té doby byl jako volný hráč bez angažmá. Nabídku na tříapůlroční smlouvu dostal od Sparty Praha, s níž také zahájil přípravu, a dokonce byl i na soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Už před tím ale oznámil, že má i nabídky ze zahraničí, a chtěl ještě zvýšit počet mistrovských titulů, které dosud získal ve čtyřech zemích. Nakonec ale sáhl po španělském angažmá v Zaragoze, v jehož dresu ho čeká boj o záchranu, protože nový zaměstnavatel je na předposledním místě tabulky.

„Třeba příští sezonu oslaví titul ve španělské druhé lize,“ poznamenal ironicky personální ředitel Sparty Jakub Otava.

„Máme čisté svědomí. Udělali jsme všechno pro to, aby na Letné hrál. Dali jsme mu velmi dobrou nabídku, ale hráče přece nemůžeme přemlouvat. On se prostě rozhodl jinak. Nehodláme teď kvůli tomu dělat nějakou zlou krev,“ dodal.

Třiadvacetinásobný reprezentant Jarošík bude hrát ligu už v páté zemi. Vedle české nejvyšší soutěže, kde nastupoval právě ve Spartě a Liberci, působil také v CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamu, Celtiku Glasgow a Samaře.

Podle Otavy má Sparta místo Jarošíka připravená záložní řešení, která nyní přijdou na řadu. Nepotvrdil sice, že by klub nyní vedl konkrétní jednání o příchodu bývalého slávisty Ericha Brabce, o kterém se spekuluje, ale podle zákulisních informací k nim možná brzy dojde.

Letenští navíc ještě nedořešili setrvání Manuela Pamiče. Předem dojednaná částka za využití opce na jeho setrvání je příliš vysoká, a tak se snaží domluvit na jiném řešení.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...