Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Jaroslav Bašta leží v nemocnici. Myslíme na něj, vzkazuje Okamura

Jaroslav Bašta v prezidentské superdebatě na iDNES.cz (9. ledna 2023) foto:  Michal Růžička, MAFRA

Bývalého prezidentského kandidáta a poslance hnutí SPD Jaroslava Baštu hospitalizovali. Šéf hnutí SPD Tomio Okamura požádal veřejnost o respekt a zdrženlivost. „Všichni mu přejeme hodně sil a myslíme na něj,“ uvedl Okamura.
  8:44

Se zprávou o hospitalizaci prezidentského kandidáta přišel server Praha IN.cz, podle kterého se Bašta nachází v kritickém stavu, což měly serveru potvrdit tři zdroje z Poslanecké sněmovny.

Baštovi měla být podle serveru diagnostikována vážná choroba, která vedla k jeho hospitalizaci. Server hovoří i o umělém spánku.

O respekt a zdrženlivost v souvislosti s informováním o Baštově stavu požádala tisková mluvčí SPD Barbara Šťastná. O totéž žádá i šéf hnutí Tomio Okamura.

„Ve snaze o zachování klidu a maximálního soukromí pana poslance Jaroslava Bašty a jeho rodiny prosíme o respekt a zdrženlivost. Všichni našemu bývalému prezidentskému kandidátovi přejeme hodně sil a myslíme na něj,“ uvedl pro redakci iDNES.cz Okamura.

14. ledna 2023

Jaroslav Bašta je pětasedmdesátiletý politik a od předloňského roku poslanec za hnutí SPD. Začátkem letošního roku kandidoval na funkci prezidenta s podpisy 20 poslanců klubu hnutí SPD.

Mezi osmičkou kandidátů byl nejstarším. V prvním kole skončil na pátém místě, když získal 4,45 procenta hlasů, do druhého kola tak nepostoupil.

Kandidátku SPD Bašta vedl v Pardubickém kraji, ve Sněmovně je členem zahraničního výboru a předsedou jeho podvýboru pro vnější ekonomické vztahy. Působí také ve stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

V minulosti patřil k předním politikům sociální demokracie, mimo jiné zasedal necelé dva roky jako ministr bez portfeje ve vládě Miloše Zemana, byl také poslancem či velvyslancem v Rusku a na Ukrajině.

Autoři: ,

Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!
Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!

Zapojte se s námi do soutěže o 10 velkých balíčků plných produktů pro malé gurmány od značky GERBER.