Na Spartu se v předkole sice vytáhli, ale kvalita Chelsea se nachází někde úplně jinde.

Fotbalisté Žiliny to poznali při prvním utkání v základní skupině Ligy mistrů.

S anglickým favoritem doma prohráli 1:4.

ŽILINA/PRAHA Premiéra Žiliny v milionářské společnosti snad ani nemohla dopadnout jinak.

Před utkáním Pavel Hapal odvážně rozhlašoval, že i proti Chelsea chce hrát jeho tým otevřenou partii. Ze slov svého trenéra na trávníku potom Žilina neslevila, i když počet inkasovaných gólů na jejím kontě v Lize mistrů neúprosně přibýval. „Rozdíl byl jednoznačně znát. Je to poučení, ale zklamaný nejsem,“ prohlásil Hapal.

Jak rovný s rovným se slovenští šampioni s Chelsea měřit prostě nemohli, i když v některých ohledech přece jen měli navrch: třeba v počtu střel na branku domácí vyhráli 8:7. Dokázali také Chelsea vstřelit gól, což se zatím v anglické lize povedlo jen jednomu ze čtyř mužstev.

Ale k čemu to všechno, když žilinští učedníci viditelně narazili na své limity, o čemž vypovídá také konečné skóre - 1:4.

V porovnání se Spartou proti fotbalistům Žiliny nastoupil protivník, který se nemusel ani moc snažit, přesto byl jasně lepší.

Gól domácím daroval Čech Chelsea ukázala, že výlet na Slovensko pojala jako snadnou rozcvičku před dalším kolem anglické ligy. Nakonec si sebevědomí rozdávající gigant, kterému chyběly některé hvězdy jako Lampard nebo Drogba, počínal poměrně milosrdně. Vždyť v této sezoně už dvěma soupeřům nastřílel v Premier League šest gólů.

Nejdřív to vypadalo, že Chelsea zvolí podobné tempo. Už po půlhodině si vytvořila třígólový náskok. Střeleckou pohotovost předvedl jednou Essien a dvakrát Anelka. Po přestávce se k nim připojil z fotbalistů v modrém ještě Sturridge, pak přišel zlom.

Hosty evidentně výrazné vedení uklidnilo. Jejich střelecký apetit znovu nenabudil ani inkasovaný gól, který padl po chybě Petra Čecha. Reprezentační brankář po konci zápasu dával najevo, že ho v 55. minutě oslnily reflektory na stadionu. Každopádně podběhl centr a zaskočený obránce Alex si poslal míč do vlastní sítě. Víc takových dárků Žilina už ale nedostala.

Slovenského nováčka mohla alespoň potěšit také jiná zpráva. Během středečního večera tu byl jiný tým, který dopadl ještě hůř než Žilina. Portugalská Braga dostala šestigólový výprask na stadionu Arsenalu.

lidovky.cz

***

1. KOLO LIGY MISTRŮ

Skupina E Bayern Mnichov - AS Řím 2:0. Branky: 79. Müller, 83. Klose. Poločas: 0:0. Kluž - Basilej 2:1. Branky: 9. Rada, 12. Traoré - 45.+2 Stocke. Poločas: 2:1. Skupina F Olympique Marseille - Spartak Moskva 0:1. Branka: 84. vlastní Azpilicueta. Poločas: 0:0. Žilina - Chelsea 1:4. Branky: 55. Oravec - 24. a 28. Anelka, 13. Essien, 57. Sturridge. Poločas: 3:0. Skupina G Real Madrid - Ajax Amsterodam 2:0. Branky: 31. vlastní Anita, 73. Higuaín. Poločas: 1:0. AC Milán - Auxerre 2:0. Branky: 66. a 69. Ibrahimovic. Poločas: 0:0. Skupina H Šachtar Doněck - Partizan Bělehrad 1:0. Branka: 71. Srna. Poločas: 0:0. Arsenal -Braga 6:0. Branky: 9. z pen. a 53. Fábregas, 69. a 84. Vela, 30. Aršavin, 34. Šammach. Poločas: 3:0.