Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jazzman Pivec přijel z USA a zaplnil Dock

Česko

PRAHA V zaplněném pražském klubu Jazz Dock vystoupil v sobotu v noci mladý český jazzový varhaník Ondřej Pivec. Šestadvacetiletý hudebník žijící v New Yorku zahrál v Praze po delší odmlce. Vzhledem k tomu, že je v Evropě k zastižení jen zřídka, zopakoval jedinečné vystoupení se svým Organic Quartetem na stejném místě i v neděli.

Koncert charakteristický dlouhými instrumentálními skladbami zahájila mladá kapela kompozicí On The Playground s typickým zvukem Pivcových Hammondových varhan. V úvodní skladbě stejně jako v dalších skladbách, jakou byla například Nine Days Wonder, dostali prostor další členové Organic Quartetu – bubeník Martin Novák, kytarista Libor Šmoldas a saxofonista Jakub Doležal.

V hudbě světově uznávaného kvarteta zazněly prvky gospelu, rhythm’n’blues a další hudby, kterou je Pivec ovlivňován při svém dlouhodobém pobytu ve Spojených státech. Ondřej Pivec Organic Quartet absolvoval od roku 2005 množství koncertů na domácí i zahraniční scéně. Kapela vydala již dvě vlastní desky, debut Don’t Get Ideas byl v roce 2006 oceněn soškou Anděla od Akademie populární hudby.

Autor: