7. listopadu 2012 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jde o princip, zdůvodňuje podnikatel odchod z kraje kvůli KSČM

Podnikatel Radek Hegmon před krajským sídlem - Baťovým mrakodrapem. V pozadí instalace - socha Bati se běžně dívá směrem k budově. Vzhledem k vládě KSČM se však i Baťa musel 'otočit' zády.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel Radek Hegmon před krajským sídlem - Baťovým mrakodrapem. V pozadí instalace - socha Bati se běžně dívá směrem k budově. Vzhledem k vládě KSČM se však i Baťa musel 'otočit' zády. | foto: Miloš Šenkýř, Lidové noviny

ZLÍN V této situaci nemohu nečinně sedět a mlčet, zdůvodňuje podnikatel Radek Hegmon, proč se pustil do boje s vládou komunistů ve Zlínském kraji. Ve středu odpovídal na otázky čtenářů serveru Lidovky.cz.

Hegmon je spolumajitelem firmy, která v kraji zaměstnává asi 200 lidí. Na protest proti koaliční dohodě ČSSD se zemanovci a komunisty se rozhodl, že pokud kraji skutečně povládne KSČM, přesune sídlo firmy - a možná i celou výrobu - do jiného kraje.

PSALI JSME:

Tvrdí, že stejný krok je odhodláno udělat i několik dalších podnikatelů. Hegmon si uvědomuje, že to možná není dostatečný bič na vítěznou stranu krajských voleb ČSSD, aby od spolupráce s komunisty ustoupila. Ale. "Je to jediné konkrétní gesto, které ze své pozice mohu učinit," vysvětloval čtenářům.

A ještě dodal. "Nám jde o věc samotnou a o princip - tedy o to, aby v krajské radě neseděli ti, kteří v minulosti pošlapávali svobodu," napsal Hegmon.

Horší než komunisté

Jeden ze čtenářů Hegmona nařkl z toho, že je ještě horší než komunisté, neboť nerespektuje výsledek voleb, v nichž KSČM ve Zlínském kraji skončila třetí se ziskem 16 procent hlasů. Podnikatel měl však pohotovou odpověď: "Naprosto s Vámi souhlasím - ten, kdo nerespektuje výsledky voleb, je horší než komunista. Jenomže volby naopak nerespektují ti, kteří vytvořili koalici s komunisty. Ve Zlínském kraji získaly demokratické strany více než 80 procent hlasů," reagoval Hegmon.

ON-LINE ROZHOVOR

Podnikatel Radek Hegmon byl hostem on-line rozhovoru se čtenáři serveru Lidovky.cz.

"Pokud jde o reklamu, považuji tuto narážku za nevhodou - nevím na koho a na co, většina našich podnikatelských aktivit je směřována mimo území ČR."

Všechny jeho odpovědi si můžete přečíst ZDE.

Na přímý dotaz, které strany by ve vedení kraje rád viděl, přímo neodpověděl. "Neprosazuji ani levicové ani pravicové řešení," napsal Hegmon. "Prosazuji pouze demokratickou variantu," vysvětlil s tím, že vládních variant bez komunistů se nabízela celá řada.

Hegmon spolu se svým kolegou sepsali petici proti vládě komunistů v kraji, která visí na adrese www.kr-gottwaldovsky.cz. Momentálně ji podepsaly už více než tři tisíce lidí a každou minutou přibývají další. Ve čtvrtek ji podnikatelé chtějí předat krajským politikům, kteří mají ve Zlíně ustavující zasedání. A doufají, že si ČSSD a zemanovci ještě spolupráci s KSČM rozmyslí.

spaŠárka Pálková
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!