Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Je jako moje žena, říká farmář

Česko

PRAHA Podzimní šampionát vypadá asi nějak takhle. Kráva číslo 112 jménem Capion hledí v dál přes ohradu. Kráva č. 122 (Medaillon) okusuje trávu. Uplyne pět minut.

Pak se kráva č. 106 (Java) rozejde směrem ke krávě č. 125 (Gitane) a ta raději vyklidí pozice. Ze souboje je tím pádem vyřazena. Stejně jako Medaillon, která se rozhodla překročit provaz.

Ve švýcarském Martigny právě probíhá tradiční velké finále kravských zápasů. Na tribunách přihlíží šest tisícovek diváků, spolu s předešlými koly zhlédne kravskou přetlačovanou, tradiční zábavu švýcarských farmářů, skoro 50 tisíc lidí.

„To je hlavně kvůli atmosféře,“ vysvětluje jeden z diváků Oliver Bonvin.

Zatímco býci jsou agresivní, krávy nikoli. Proto se maximálně navzájem strkají. Vítězkou se stává ta, která zůstane ve vyznačeném prostoru poslední. Získává titul Královna Alp.

„Je jako moje žena,“ říká o letošní vítězce jménem Promessa její majitel Rene Dubuis. „Když se pohádám s manželkou, tak jdu za ní.“ Dubuis září, cena jeho krávy totiž díky vítězství stoupla desetinásobně.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...