Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je mi jedno, kde mě trenér využije

Česko

V týmu FC Kodaň nemá na růžích ustláno. Nehraje pravidelně, je opomíjený. Až teď se Liboru Sionkovi (32) začalo blýskat na lepší časy. O víkendu konečně nastoupil v dánské lize a včera ho Ivan Hašek dodatečně povolal do fotbalové reprezentace.

* Do národního týmu se vracíte poprvé od jarního domácího trapasu se Slovenskem. Jste rád, že si na vás trenér Ivan Hašek konečně vzpomněl?

Jsem šťastný, že se můžu s klukama poprat o baráž. Je ale pravda, že jsem to moc nečekal, protože v klubu nenastupuji pravidelně.

* Neštve vás, že jste se v nominaci neobjevil už dřív?

Nebyl jsem zklamaný a respektoval trenérovo rozhodnutí. Je rozdíl nehrát a alespoň střídat. O víkendu jsem se po deseti odehraných kolech dánské ligy poprvé dostal na hřiště. Jinak jsem hrál jen za rezervu a v evropských pohárech.

* Jak se vám ligová premiéra v nové sezoně povedla?

Cítím se velice dobře. Strávil jsem na hřišti pětapadesát minut a trenér mě pochválil. Převládají kladné pocity.

* Nemrzí vás trochu směr, jakým se vaše třetí sezona v Kodani ubírá?

Nikdy jsem ani nezalitoval. Nynější období sice není zrovna nejlepší, ale to se stává. Neřeším to.

* Přemýšlíte někdy, jestli by nebylo lepší přejít do jiného klubu?

Mám ještě skoro tři měsíce. Třeba začnu v Kodani pravidelně hrát. Hodnotit a rozhodovat budu až zpětně v půlce sezony.

* Láká vás návrat do české ligy, třeba do Sparty, kde jste hrával?

Do Česka se už docela těším. Často se o tom bavíme s manželkou. Chceme konečně opravdový domov, žádné provizorní bydlení. Na druhou stranu jsou tu ti strašáci. Hráči, kterým návrat do české ligy nevyšel. Nevylučuji proto, že se třeba ještě vrátím do Rakouska, tam se mi hodně dařilo. Nebo to dokopu v Kodani za béčko. Ještě to musím všechno pořádně zvážit.

* Už jste s koučem Haškem mluvil o vaší pozici v reprezentaci?

Ještě jsme se o tom ani nebavili, protože zatím nebyl čas. Jsem prostě součástí kádru, i když se rozhodne posadit mě na tribunu. Musím brát v potaz, že mě povolal dodatečně. Přál bych si ale dostat se na hřiště v obou zápasech.

* Přijel jste jako náhrada za kanonýra Václava Svěrkoše. Zvládl byste hrát v útoku?

Jsem spíš ofenzivní záložník. Určitě bych ale dokázal zahrát i podhrotového útočníka. Je mi v podstatě jedno, kde mě trenér využije, když to bude na ofenzivním postu.

***

Od premiéry v Polsku k potlesku na Euru

Sionkova stopa v české reprezentaci

První zápas Je tomu už přes deset let, co Libor Sionko poprvé zažil, jaké to je reprezentovat svou zemi. 28. dubna 1999 střídal po hodině hry v přátelském utkání v Polsku. Prohře 1:2 však nezabránil. Zápas, kterým se proslavil Vstřelil dva góly a byl jednoznačně nejlepším hráčem národního týmu. Na tři roky starý zápas kvalifikace na evropský šampionát na Slovensku naopak Libor Sionko nikdy nezapomene. Vítězství 3:0 bylo hlavně v jeho režii. Nejvydařenější období Kdo byl jednoznačně nejlepším hráčem českého neúspěšného tažení na Euru 2008 v Rakousku a Švýcarsku? Libor Sionko. Záložník nevynechal jediný souboj, pendloval po lajně, vytvářel šance a vstřelil Portugalsku gól. Na postup ze základní skupiny to však nestačilo.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Skladové prostory
Skladové prostory

náměstí Svobody, Bzenec, okres Hodonín
15 000 Kč/měsíc