Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C sněžení Předplatné LN
10. srpna 2016 13:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Už bychom s ní nespolupracovali, zní z HateFree i kvůli protiuprchlickému songu My

Kampaň iniciativy HateFree Culture upozorňuje na to, že nenávistné komentáře na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kampaň iniciativy HateFree Culture upozorňuje na to, že nenávistné komentáře na... | foto: HateFree Culture

PRAHA Byla tváří kampaně neziskové organizace bojující proti nenávisti HateFree, teď vydala známá youtuberka a bloggerka Dominika Myslivcová písničku s videoklipem, v němž brojí proti uprchlíkům a kandiduje jako nestraník za hnutí Úsvit a Blok proti islamizaci. „Je vždy smutné, když někdo využívá strach lidí k populismu a politice,“ reaguje na její aktuální aktivity šéf organizace Lukáš Houdek.

Ještě v listopadu loňského roku vystupovala na fotografiích v rámci kampaně HateFree s názvem „Jsme v tom společně“, která se zaměřovala na urážlivé, hloupé nebo nenávistné komentáře na internetu. Bloggerka a youtuberka Dominika Myslivcová se ji účastnila jako internetová postava kvůli tomu, že se s takovými komentáři často setkává.

Změnu nechceme, zpívá youtuberka

Teď se ovšem stala jednou z těch, kteří útočí. „Mluvím za všechny ženy, co jsou rády vyfintěný, co samy určujou, jak jsou oblečený, co nechtěj tyhle změny!“ zpívá ve své písni Změnu, tu my nechceme, ke které si údajně sama složila hudbu i text. Song věnovala „všem ženám, které se chtějí cítit bezpečně v naší zemi“.

„To my jsme tu narozený, chceme určovat, co se děje s naší zemi,“ pokračuje dále mladá dívka, která oznámila svou kandidaturu v krajských volbách jako nestraník za Úsvit a Blok proti islamizaci. Myslivcová bude kandidovat v Moravskoslezském kraji do krajského zastupitelstva a to na třetí pozici kandidátky.

Její počin ale znepokojil zástupce neziskové organizace, která s ní ještě před nedávnem spolupracovali na kampani opačného ražení, tedy zaměřeného proti nenávisti, včetně té namířené proti uprchlíkům. „Je vždy smutné, když někdo využívá strach lidí k populismu a politice. Samozřejmě u člověka, který se před měsíci zapojí do kampaně proti nenávisti, je pak s podivem, jaká byla jeho motivace,“ uvedl pro server Lidovky.cz Lukáš Houdek.

Spolupráce nemožná, říká Houdek

Další spolupráci s Myslivcovou pokládá za nemožnou. „Obecně nespolupracujeme s politiky, což ona teď v podstatě je. Samozřejmě ale po tom, co oznámila kandidaturu za tuto politickou stranu, bychom s ní nespolupracovali,“ řekl dále s tím, že do kampaně nebyli zapojeni lidé, s nimiž by se HateFree nutně muselo ztotožňovat. Takových prý bylo hned několik. Jména ovšem neuvedl.

Kampaň iniciativy HateFree Culture upozorňuje na to, že nenávistné komentáře na...
Kampaň iniciativy HateFree Culture upozorňuje na to, že nenávistné komentáře na...

„Oslovovali jsme i ty, kteří mohou být do velké míry sporní. Jde i o to, že ten, kdo sám je někdy původcem těchto komentářů, pak může být i jejich terčem. Dominiku Myslivcovou jsme tehdy oslovili právě proto, že její výroky jsou často velmi kontroverzní, současně je jednou z nejvíce nenáviděných postav českého internetu,“ vysvětlil dále šéf neziskové organizace.

Podle Houdka jde nicméně o zajímavý případ. „Ukazuje na to, že terčem nenávistných komentářů může být i jejich původce. Nevylučuje se to a už tehdy k tomu byly na sociálních sítích zajímavé diskuse,“ doplnil na závěr.

skŠárka Kabátová
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky
TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky

Ať už budete chystat balíček pro sestru, kamarádku, maminku, babičku… anebo přemýšlet, jaká kosmetika by se vám hodila, v rozhodování pomohou názory žen, které ji vyzkoušely.