Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je to splnění fotbalového snu

Česko

Obránce Jan Rajnoch se dočkal premiérové pozvánky do reprezentace

MLADÁ BOLESLAV/PRAHA Podle včerejších slov trenéra Brücknera podával Jan Rajnoch (26) na podzim takové výkony, že si o premiérovou nominaci do fotbalové reprezentace řekl sám. „Určitě jsem to nečekal,“ reagoval obránce Mladé Boleslavi na příznivou novinu před únorovým turnajem na Kypru.

* LN Měl jste nějaké signály, že by pozvánka mohla skutečně přijít?

Nějaké řeči jsem zaslechl. Třeba předběžná nominace se ke mně ale nikdy nedostala. Pokud to není na papíře, tak tomu člověk stejně nevěří. Teď to na papíře je.

* LN Co pro vás nominace znamená?

Je to splnění fotbalového snu. Přál jsem si jednou reprezentovat. Proto vlastně fotbal hraju. Také jde o posun v kariéře o další stupínek výš.

* LN Vzpomenete si na nějaký povedený zápas, který mohl trenéra Brücknera přesvědčit, aby vás vyzkoušel?

To nechci hodnotit. Určitě je to odměna za dlouhodobější období. Už na jaře se mi dařilo na místě stopera. Od podzimu jsem se posunul do zálohy a poslední zápasy mi vyšly i střelecky.

* LN Na který z těch zmiňovaných postů si v reprezentaci věříte víc?

Mezi defenzivním záložníkem a obráncem není zase tak veliký rozdíl. Zvládnu obojí. Uvidíme, kam mě trenér postaví. Tedy pokud mě vůbec postaví...

* LN Turnaj na Kypru se koná dva týdny před startem jarní části ligy. Dokážete načasovat formu?

Snad to zvládnu. Nic jiného mi nezbývá. První jarní zápasy jsou obvykle o bojovnosti, ale jen ta by mi v reprezentaci nestačila. Na Kypru budeme na soustředění s Boleslaví už v druhé polovině ledna. Aspoň si to tam trochu obhlédnu.

* LN Vzrostla šance, že se v červnu podíváte na EURO?

Vzrostla. Odhadem z nuly na deset procent. Ne, to přeháním. Muselo by jít o souhru velkého štěstí a povedeného jara, aby to vyšlo. Tak dopředu ještě nemyslím.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat